Coraz więcej urządzeń podłączanych jest do wirtualnej sieci. Niebawem internet będzie łączył przedmioty takie jak samochód czy lodówka z naszym komputerem lub telefonem. Dla wszystkich użytkowników internetu istotne powinno być to, aby posługiwać się nim nie tylko sprawnie, lecz także bezpiecznie.
Pracownicy Allegro Tech podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z pracy w sieci. Pokażą, na co zwracać uwagę dzieciom, by korzystały z internetu w bezpieczny sposób. Opowiedzą o tym, z jakich stron lepiej nie korzystać i których plików nie pobierać. Podczas warsztatów zwrócą także uwagę na obostrzenia wiekowe związane z logowaniem na portale czy konsekwencje wirtualnego podpisywania regulaminów i zgód na przetwarzanie danych osobowych.

allegroMiejsce: Allegro.tech, ul. Św. Tomasza 34
Godz. do wyboru:
13:30 – 15:00 – Rekrutacja zakończona
15:30 – 17:00 – Rekrutacja zakończona

Warsztaty poprowadzą:

MichalBrysMichał Bryś

Data Scientist, Grupa Allegro

Michał związany jest z Internetem od 2009 roku. Jest ekspertem analityki internetowej, w szczególności dla serwisów e-commerce. W swojej pracy wykorzystuje między innymi R, Google Analytics oraz narzędzia do przetwarzania dużych danych (Hadoop, Elastic Search). Pasjonuje się analizą danych i odkrywaniem ukrytej w nich wiedzy. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Swoją wiedzą dzieli się na konferencjach i szkoleniach branżowych.

GrzegorzAndrejczynGrzegorz Andrejczyn

Senior Software Enginer, Grupa Allegro

Inżynier oprogramowania z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od czterech lat związany z Allegro. W swoim portfolio posiada między innymi systemy odpowiedzialne za zabezpieczenia antyfraudowe oraz wspomagające procesy zakupowe. Obecnie stara się zrozumieć zachowanie użytkowników, posługując się przy tym narzędziami z rodziny big data.