Zestawy edukacyjne w ramach projektu InEdu są już gotowe!

Dotarły do nas pierwsze wydrukowane egzemplarze zestawów edukacyjnych, które powstały w ramach międzynarodowego projektu InEdu. Są one efektem prac edukatorów z Polski, Anglii, Austrii i Irlandii. Zestawy pomogą nauczycielom realizować fascynujące lekcje. Uczniowie zdobędą wiedzę przyrodniczą, nauczą się krytycznego myślenia i samodzielnego wyciągania wniosków. Forma zestawu nawiązuje do japońskiego teatrzyku Kamishibai – wykorzystuje scenę do umieszczania scenografii (pudełko butai) oraz daje możliwość zaznaczania postępów w realizacji projektu.

Głównym bohaterem zestawu jest jeż Zoja, który przychodzi na świat wraz ze swoim rodzeństwem pewnej wiosny w miejskim ogrodzie. Dzieci wraz z Zoją poznają otaczający je świat przyrody. Gdy nadchodzi lato i Zoja jest już większa uczy się samodzielnie zdobywać dla siebie pożywienie. Podczas jesieni przygotowuje się do hibernacji i szuka odpowiedniego schronienia. W czasie zimy wybudza się ze snu i udaje jej się przetrwać dzięki pomocy ludzi, którzy wiedzą, jak wspierać zwierzęta i czują się za nie odpowiedzialni.

Polska wersja zestawu „Czy wiesz, jak żyje jeż” jest częścią naszego nowego projektu dla nauczycieli klas I-III – Przyroda z klasą. Zapisy do tego oraz innych projektów rozpoczynają się już 20 sierpnia.

Więcej informacji o projektach: www.scenariuszelekcji.edu.pl/aktualnosci/zobacz-najnowsze-projekty-edukacyjne