skip to Main Content

Rozpoczęły się zapisy na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Dzieci!

8 maja rozpoczęliśmy rekrutację na kolejny (już 12!) rok akademicki na Uniwersytecie Dzieci. Na zajęcia w niemal każdą sobotę zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat. Uniwersytet Dzieci działa w czterech miastach: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie.

Skąd się bierze pieprz? Dlaczego chorujemy? Czy dinozaury naprawdę wyginęły? Dzieci zadają nawet kilkaset pytań dziennie. To świadczy o ich naturalnej ciekawości i chęci odkrywania świata. Co zrobić, by dzieci jak najdłużej chciały zdobywać wiedzę? Trzeba pozwalać im eksperymentować, analizować i samodzielnie poznawać odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania! Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci są gwarancją właśnie takiej niesamowitej przygody z nauką!

W nadchodzącym roku będziemy kontynuować działania zgodne z naszą misją, którą realizujemy od 11 lat, i angażować najlepszych naukowców, ekspertów do tego, by dzielili się z dziećmi i młodzieżą swoją wiedzą – podkreśla Anna Grąbczewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Co wyróżnia Uniwersytet Dzieci spośród innych dziecięcych uczelni?

Uniwersytet Dzieci to najstarszy i największy uniwersytet dziecięcy w Polsce. Studia dzielą się na pięć grup wiekowych, dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci w każdym wieku. Najmłodsze dzieci w wieku 6-7 lat uczęszczają na kierunek o nazwie Odkrywanie. Grupa wiekowa 8-9 lat poznaje otaczający je świat na kierunku Inspiracje. Na 10-cio i 11-latków czeka kierunek Tematy. Najstarsze grupy 12-13-latków i 14-16-latków studiują na kierunkach Mistrz i Uczeń oraz Nauka do Kwadratu. Naukowcy prowadzą zajęcia w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń, wypracowaną przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Uniwersytet Dzieci to najlepsze miejsce, w którym można wiele się nauczyć. Sama mogę wybrać rodzaj zajęć i chodzić na te, które mnie najbardziej interesują. Najbardziej lubię zajęcia w laboratorium – mówi 12-letnia Lena.

Jaką korzyść przynosi dziecku udział w zajęciach?

Zakres tematów zajęć na Uniwersytecie Dzieci jest bardzo szeroki: od nauk ścisłych po bloki artystyczne. Formuła zajęć opiera się na wykładach, warsztatach, seminariach, laboratoriach, więc dzieci od najmłodszych lat są wprowadzane w świat akademicki. Spotykają się z naukowcami, artystami, ludźmi biznesu i wieloma wybitnymi jednostkami. Zajęcia odbywają się w przestrzeniach prestiżowych uczelni, często w nowoczesnych laboratoriach, wiodących na rynku firmach, centrach nauki. W toku studiów dzieci uczą się także kompetencji społecznych, zdobywają umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Uniwersytet Dzieci zaspokaja ciekawość dzieci, otwiera przed nimi świat nauki i pozwala dotrzeć do ich pasji. Cieszę się, że moje dziecko dostało taką szansę – mówi mama 7-letniego Tomka.

Jak zapisać dziecko na studia?

Zapisy na nadchodzący rok akademicki ruszają 8 maja. Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza na zajęcia dzieci w wieku 6-16 lat z roczników 2012-2002. Rekrutacja odbywa się przez elektroniczny system rekrutacyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja

Back To Top