Drodzy wolontariusze – dziękujemy za cały rok wsparcia!

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji Uniwersytet Dzieci za pomoc w organizacji zajęćRok akademicki 2017/18 dobiegł końca. Dzięki naszym wolontariuszom był to rok niezwykły – we współpracę z Fundacja zaangażowało się 541 wolontariuszy, którzy łącznie przepracowali dla nas ponad 20000 godzin!

Te imponujące liczby pokazują, jak ważną częścią naszej Fundacji są wolontariusze. Tworzą ją razem z nami. Bez ich wsparcia, nie moglibyśmy realizować naszej misji. Wolontariusze pomagają nam przede wszystkim w koordynacji zajęć w najstarszym historycznie programie Fundacji – Uniwersytet Dzieci. W każdą sobotę koordynują organizacje zajęć, opiekują się dziećmi, pomagają prowadzącym w sprawnym prowadzeniu warsztatów i wykładów. Ale nie tylko. Wolontariusze wspierają pracę w 4 naszych ośrodkach w Polsce, współtworzą materiały na zajęcia, są redaktorami, pomagają nam w biurze, w działach scenariuszy lekcji, marketingu, fundraisingu, księgowości. Pomagają nam przy wielu projektach edukacyjnych, które realizujemy w ciągu roku.

Uniwersytet Dzieci, Scenariusze Lekcji i nasza codzienna organizacyjna praca byłyby niezwykle trudne, gdyby nie pomoc wolontariuszy ich dobra energia i zaangażowanie w programy i projekty Fundacji. To dzięki Wam nasze projekty rozwijają się i odnoszą sukcesy. Bez Was nie dalibyśmy rady. DZIĘKUJEMY!

W podziękowaniu za całoroczną pracę, w każdym ośrodku Uniwersytetu Dzieci odbyły się spotkania z wolontariuszami na zakończenie roku akademickiego. Była to okazja do integracji, wspomnień z minionego roku, nagrodzenia wolontariuszy za ich aktywność i zaangażowanie, a przede wszystkim świetnie spędzony wspólny czas!
Przeczytajcie cztery relacje i zobaczcie galerie zdjęć.

KRAKÓW
22 czerwca podziękowaliśmy wolontariuszom za współpracę z nami w roku akademickim 2017/2018.
Spotkanie rozpoczęliśmy od gry miejskiej, na której zakręciliśmy hula hop, a także żonglowaliśmy piłeczkami, co wcale nie jest takie proste. Za to wspaniale udawało się nam budować wieżę z kubeczków bez użycia rąk, a w robieniu selfie jesteśmy mistrzami. Po blisko 3 godzinnej zabawie nastał ciąg dalszy spotkania, które odbyło się już w przestrzeni krakowskiego biura Fundacji. Hawajska, gorąca atmosfera towarzyszyła nam podczas podziękowań wolontariuszom za włożone serce we wszystkie działania naszej organizacji. Ten dzień był zwieńczeniem całego roku wspólnych działań, pracy, a przede wszystkim stał się okazją do spotkania z zespołem wolontariuszy, z którymi udało nam się zbudować sympatyczną relację. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom za to, że z nami byliście! To Wy jesteście sercem naszej Fundacji :)

Dziękujemy także instytucjom i firmom, które podarowały nam różne wejściówki, bilety, vouchery, zaproszenia oraz kupony rabatowe dla naszych wolontariuszy: AVATAR CENTRALA RUCHU, Capella Cracoviensis, Centrum Wspinaczkowe, GALICJA, HistoryLand, Kika i Agrafka, Kino ARS, Kręgielnia Plac Nowy 1, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Paintball Małopolska, Polonia Wax Museum, RENi-Sport Sp. z o.o., Squash4you, Teatr BARAKAH, Teatr Łaźnia Nowa, xtremepark.pl Użytek Ekologiczny Grabówki, ŻYDOWSKIE MUZEUM.

OLSZTYN
2 lipca wyruszyliśmy na wyprawę do uroczego miejsca nieopodal Olsztyna – Leśniczówki Gaja w Kabornie. Za sprawą wciągającej gawędy Krzyśka Leśnego Mikundy przenieśliśmy się w najdziksze rejony Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. W podziękowaniu za cały rok pracy nasi wolontariusze otrzymali upominki i wejściówki. Zwieńczeniem dnia był spływ kajakowy – za sprawą pogody tylko najodważniejsi zdecydowali się płynąć. Nagrodą za odwagę były niepowtarzalne widoki malowniczej rzeki Kośna.

Dziękujemy firmom i instytucjom, które przekazały wejściówki naszym wolontariuszom: Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Galeria Warmińska, Kinetic Fitness Club w Olsztynie, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera”, X-Arena Game Club.

WROCŁAW
Kończąc rok akademicki, wrocławski zespół Fundacji nie mógł zapomnieć o podziękowaniach dla naszych niezastąpionych Wolontariuszy. W tym roku postawiliśmy na wspólny piknik na jednej z wrocławskich plaż. Na tłumnie przychodzących Wolontariuszy, oprócz poczęstunku czekał quiz o Fundacji i całym roku we wrocławskim oddziale. Żadne pytanie, czy to o ilość dzieci biorącą udział w zajęciach, imiona koordynatorów czy tytuły warsztatów nie stanowiło problemu. Za każdą prawidłową odpowiedź, czekały małe podarunki, w tym wejściówki do Pawilonu Czterech Kopuł. Cały wieczór obfitował w masę radości i uśmiechu, a podziękowaniom nie było końca.

WARSZAWA
15 czerwca okazał się idealnym dniem na spotkanie wolontariuszy. Dołączył do nas także niespodziewany gość – Dante, pies lidera wolontariatu. Jego wejście wywołało głośny pisk zachwytu nie tylko wolontariuszek, ale i koordynatorek. Wieczór pełen zabawy rozpoczął się od wręczenia wolontariuszom książek i podziękowań za ich wspaniałą całoroczną pracę, serce i zaangażowanie. Ponadto każdy z nas – pracowników i wolontariuszy – odrysował na kartce swoją dłoń, napisał na niej swoje imię i słowa, które kojarzą nam się z wolontariatem, a następnie każda z tych kartek ozdobiła przestrzeń pokoju wolontariusza. Całe spotkanie wypełniły rozmowy, śmiech i dużo pozytywnej energii.