Przyznaliśmy stypendia na nowy rok akademicki!

W nadchodzącym roku akademickim planujemy objąć stypendiami ponad 300 dzieci z rodzin trudniejszej sytuacji ekonomicznej. Aż 109 z nich będzie mogło studiować na Uniwersytecie Dzieci, dzięki wsparciu darczyńców podczas kampanii Dziecko na uniwersytecie. W wyniku akcji zebraliśmy ponad 45 tysięcy złotych na rzecz Funduszu stypendialnego. Mimo zakończenia kampanii, nasi darczyńcy nadal wspierają nas wpłatami, udowadniając jak ważne jest wyrównywanie szans w edukacji.

Kampania trwała od 12 stycznia do 15 kwietnia 2018 roku. Jej celem było zebranie środków na Fundusz stypendialny Uniwersytetu Dzieci. W akcję włączyły się środowiska naukowe, akademickie i biznesowe. Autorytety ze świata nauk, wybitni przedstawiciele z wielu dziedzin zachęcali do wsparcia finansowego, wskazując jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma edukacja i jak ważne jest, żeby każde dziecko miało do niej równy dostęp.

Dla dzieci i ich rodzin przyznane stypendium to ogromna szansa, niejednokrotnie trafiamy we wnioskach stypendialnych na historie, które chwytają nas za serce:

„Mój synek ma mózgowe porażenie dziecięce. Z uwagi na powyższe wymaga rehabilitacji, na którą przeznaczamy większość naszych środków.  Bardzo ważne jest dla mnie aby mimo nie do końca sprawnego ciała miał szerokie horyzonty i poczucie, że może w życiu osiągnąć wszystko. Właśnie dlatego chciałabym aby uczęszczał na zajęcia na Uniwersytecie.”

„Bardzo prosimy o wsparcie finansowe studiów chłopca który  w marcu skończył 13 lat. Jest bardzo inteligentnym i wrażliwym chłopcem , który bardzo lubi się uczyć. Jest bardzo dobrym uczniem. Bardzo chcielibyśmy rozwinąć potencjał tego chłopca. Wykazuje bardzo żywy i ciekawy świata umysł. Dotychczasowe środowisko ani również możliwości finansowe rodziców nie pozwalały na rozwiniecie jego zdolności naukowych. Mam nadzieję, że przychylą się Państwo pozytywnie do naszej prośby.”

Wobec takich próśb nie można przejść obojętnie, dlatego cieszymy się, że możemy liczyć na Wasze wsparcie, Drodzy Darczyńcy. Za to z całego serca Wam dziękujemy!