skip to Main Content

Wolontariusze, dziękujemy za Wasze wsparcie!

 

Zakończyliśmy rok akademicki 2018/19, który był niezwykły również dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom! W podziękowaniu za całoroczną pracę, w każdym ośrodku Uniwersytetu Dzieci odbyły się spotkania z wolontariuszami na zakończenie roku akademickiego. Była to okazja do integracji, wspomnień oraz nagrodzenia wolontariuszy za ich aktywność i zaangażowanie.

 

 

Wolontariusze są dla nas ogromnym wsparciem!

Wolontariusze są ważną częścią naszej Fundacji. W każdą sobotę koordynują organizację zajęć, opiekują się dziećmi, pomagają prowadzącym w sprawnym przeprowadzeniu warsztatów i wykładów. Ale nie tylko! Wolontariusze działają w naszych 5 ośrodkach: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie i Poznaniu. Zakres ich obowiązków jest różnorodny: współtworzą materiały na zajęcia, są redaktorami, pracują w biurze oraz w konkretnych działach  (Uniwersytetu Dzieci, Uniwersytetu Dzieci w Klasie, komunikacji, fundraisingu czy księgowości). Pomagają nam przy wielu projektach edukacyjnych, które realizujemy w ciągu roku.

W roku akademickim aż 711 wolontariuszy wspierało nas w realizacji najstarszego historycznie programu Fundacji – Uniwersytetu Dzieci, czyli sobotnich zajęć dla studentów. Jednak, to nie wszystko! Towarzyszyli nam też liderzy i ambasadorzy wolontariatu, koordynatorzy kierunków Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu, wolontariusze akcyjni i kompetencyjni czy wolontariusze, którzy koordynowali zajęcia tylko sporadycznie. Łącznie aż 1127 osób pomogło w realizowaniu naszej misji!

Trudno słowami wyrazić naszą wdzięczność dla wspaniałych wolontariuszy Uniwersytetu Dzieci. Dlatego postawiliśmy na działanie i przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji w związku z zakończeniem roku akademickiego. Przekonajcie się sami, jak świętowaliśmy!

 

Poznań

Poznańscy wolontariusze celebrowali wyjątkowy, pierwszy rok działalności Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu. W przepięknych okolicznościach przyrody, odbyła się gra terenowa polegająca na zdobywaniu różnych sprawności i rozwiązywaniu zagadek inspirowanych sobotnimi zajęciami na Uniwersytecie Dzieci. Nie zabrakło również ogniska i pysznego jedzenia.

Dziękujemy Poznańskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz kręgielni MKBowling za wsparcie przy organizacji tego wydarzenia. 

Olsztyn

Grupa wolontariuszy z Olsztyna wraz z wszystkimi pracownikami świętowała zakończenie roku akademickiego z dala od cywilizacji. Uczestnicy wzięli udział w konkursie kulinarnym i wyczarowali przepyszny, orzeźwiający koktajl owocowy, faszerowaną paprykę z grilla oraz szaszłyki w stylu fit. Kulinarne kreacje naszych wolontariuszy skosztował i ocenił nasz gość specjalny – kucharz Jerzy Burski.

Wolontariusze zmierzyli się również z nie lada wyzwaniem, ponieważ musieli zrobić sobie mentalne zdjęcie, a wszystko to pod kierunkiem naszej niestrudzonej animatorki – Kamili.

Świętowanie zakończyliśmy wspólnym oglądaniem zdjęć z całego roku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia z cyklu „wolontariusze po godzinach” albo „gdy koordynator nie widzi” zostawione przez wolontariuszy na tabletach.

Nasi wolontariusze dostali też upominki w podziękowaniu za zaangażowanie i swoją pracę. Dziękujemy firmom i instytucjom za podarowane wejściówki: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera”, Kino Studyjne Awangarda 2 oraz Multikino Olsztyn.

Warszawa

Impreza podsumowująca sezon 2018/2019 odbyła się w jednym z fińskich domków na osiedlu Jazdów w Warszawie. Z racji tego, że mieliśmy do dyspozycji duży ogród, a pogoda sprzyjała, zorganizowaliśmy garden party w stylu Boho. W przygotowania udało nam się zaangażować naszych najbardziej aktywnych wolontariuszy, którzy pomogli nam m.in. w dekorowaniu i grillowaniu . Głównymi atrakcjami tego wydarzenia były duże bańki mydlane, brokatowe tatuaże i gry planszowe. Chcieliśmy, żeby spotkanie miało luźny charakter i sprzyjało swobodnej integracji.

Kluczowym punktem imprezy było wręczenie upominków oraz podziękowań wolontariuszom i koordynatorom merytorycznym. Wszystkie nagrody zostały nam podarowane przez sponsorów (m.in. wyd. W.A.B., Muzeum Narodowe, Muzeum Neonów, wyd. Foxgames). W wydarzeniu wzięło udział około 30 wolontariuszy oraz cały skład warszawskiego biura Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Wrocław

We Wrocławiu w tym roku zakończenie świętowaliśmy… dwa razy! W czwartek, 13 czerwca spotkaliśmy się na wrocławskich wałach na pikniku. Chociaż cały tydzień pogoda we Wrocławiu była wspaniała, to właśnie w czwartkowe popołudnie spłatała nam figla. Po godzinie wspólnego biesiadowania, rozpętała się burza, która skutecznie przeszkodziła nam w dalszym świętowaniu.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – popsucie się pogody było świetną okazją do ponownego spotkania się. Tym razem, żeby nie kusić losu postawiliśmy na siedzibę Fundacji. Było pysznie i kolorowo! Wolontariusze mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Uniwersytetu Dzieci i minionego roku. Jakiego koloru jest tusz pieczątki, którą wbijamy dzieciom do indeksów? Jakie zajęcia mieliśmy w tym roku? Dla naszych wolontariuszy te pytania nie były straszne!

Na zakończenie każdy z obecnych Wolontariuszy otrzymał drobny podarek – bilety do Teatru Polskiego, Teatru Lalek i Opery Wrocławskiej, wejściówki do Muzeum Współczesnego oraz bilety na koncerty w Vertigo Jazz Club. Dziękujemy, za to wsparcie!

Kraków 

Świętowanie w Krakowie było świetną zabawą, pełną radości, śpiewu i współpracy – jak zawsze zresztą! 

Wszystko zaczęło się od gry miejskiej, która była rozgrzewką przed wieczorną hulanką. Uczestnicy, podzieleni na osiem drużyn, mieli okazję do pracy zespołowej. A zgrany zespół, to podstawa zwycięstwa! Przy pięknej pogodzie i z mapą Podgórza w rękach, dzielnie mierzyli się z kolejnymi zadaniami. Po dotarciu na metę był czas na oddech, ale krótki – bo czekała nas zabawa zaginająca czas, a może nawet przestrzeń.

I tak świętowanie zakończenia roku kontynuowaliśmy w biurze Uniwersytetu Dzieci, które w tamten wieczór wystrojem i atmosferą przypominało dyskotekę z lat 80. Zanim jednak wkroczyliśmy na parkiet, zespół pracowników obdarował wolontariuszy upominkami. Były wśród nich pozyskane od różnych firm i instytucji zaproszenia, bilety, wejściówki czy vouchery. Po części oficjalnej rozpoczęliśmy zabawę na całego przy przebojach Modern Talking i Budki Suflera! Była gimnastyka, tańce oraz karaoke. Stroje w stylu lat 80. zachwycały i podkreślały charakter imprezy. Najważniejsza jednak była atmosfera – poczucie, że jesteśmy jednym zespołem, który naprawdę jest zgrany!

Back To Top