skip to Main Content

Co nowego w Poznaniu?

Nasz najmłodszy ośrodek w Poznaniu prężnie się rozwija. Przyszedł czas, aby pochwalić się warsztatami, w których wzięli już udział poznańscy studenci.

Studentów Odkrywania zaprosiliśmy do Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Mali odkrywcy, używając sprzętu laboratoryjnego, izolowali DNA z kiwi! Mieli ważne zadanie: zastanowić się, jaką funkcję pełni DNA i w jaki sposób wpływa na podobieństwo studentów do swoich rodziców.

Na zajęciach dla kierunku Inspiracje korytarze na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zmieniły się w tajemnicze przestrzenie Układu Słonecznego. Studenci wykorzystywali specjalnie przygotowane miarki, by zmierzyć odległości planet od Słońca. Na kolejnych warsztatach studenci samodzielnie wytwarzali chmury w słoiku, aby móc przyjrzeć im się z bliska i zastanowić się, jakie procesy prowadzą do ich powstawania.

Kierunek Tematy zaproponował natomiast uczniom fantastyczne zajęcia o sercu. Pobudzamy wyobraźnię naszych studentów, dlatego podczas tych zajęć wcielili się w rolę krwinek, które transportują substancje odżywcze do wszystkich organów człowieka. Kreatywna zabawa niosła ze sobą także cenną wiedzę: dzieci dowiedziały się w ten sposób, że krew – oraz serce, które ją pompuje – są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

To jeszcze nie koniec zajęć, które Poznań przygotował dla ciekawych świata dzieci. Rekrutacja wciąż trwa. Serdecznie zapraszamy!

https://uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja

Back To Top