Konferencja prasowa towarzysząca szczytowi klimatycznemu ONZ w Katowicach

Już 7 grudnia w hotel Park Inn by Radisson w Katowicach odbędzie się prestiżowe wydarzenie towarzyszące szczytowi klimatycznemu ONZ – COP24. W konferencji prasowej wezmą udział laureaci pierwszego konkursu w ramach projektu Klimatyczna klasa dla klas 4-8. Konkurs polegał na opracowaniu tematyki oraz pomysłów realizacji kampanii społecznej związanej z ochroną klimatu. Uczniowie mieli też stworzyć projekt ulotki informującej o akcji.

W konkursie nagrodzonych zostało 5 klas (wyniki konkrusu można zobaczyć tutaj), a ich przedstawiciele w trakcie konferencji prasowej zaprezentują swoje pomysły, udzielą dziennikarzom informacji o udziale w projekcie i wręczą gościom przygotowane przez siebie ulotki. Celem projektu jest zwrócenie uwagi społeczności lokalnych na ważne problemy dotyczące ochrony klimatu. Gospodarzem wydarzenia będzie Ewa Podolska – laureatka nagrody Dziennikarze dla klimatu.

Program wydarzenia:
10:15 – Otwarcie konferencji i powitanie gości
Alexander Bonde, Prezes Fundacji DBU oraz Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci
10:45 – Klimat: możesz zrobić więcej niż myślisz!
Ewa Podolska, laureatka nagrody Dziennikarze dla klimatu
10:50 – Wystąpienia laureatów konkursu
Kampanie społeczne na rzecz ochrony klimatu
Wstęp i moderowanie: Joanna Mieszkowicz, Prezes zarządu Fundacji Aeris Futuro
11:40 – Dyskusja
Pytania dziennikarzy – moderowanie: Ewa Podolska
12:00 – Wręczenie dyplomów i zakończenie konferencji
Ulotki uczniów zostaną też zaprezentowane podczas Education Day – 13 grudnia w Katowicach. W trakcie tego międzynarodowego wydarzenia Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci Anna Grąbczewska zaprezentuje, w jaki sposób wspieramy nauczycieli i uczniów w trosce o klimat i środowisko.
Kolejnym etapem projektu Klimatyczna klasa będzie realizacja kampanii społecznych w szkołach. W projekcie dla klas 4-8 bierze udział 500 szkół z całej Polski.

Projekt „Dzieci chronią klimat – konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce” jest finansowany ze środków:

Patronat honorowy Ministra Środowiska:

Patronat:

Patronat medialny: