Nowe technologie w szkołach – spotkanie z partnerami projektu Technologie z klasą

Robot Kodeusz wylądował już w prawie 500 klasach w całej Polsce i zachęca dzieci do nauki programowania. My tymczasem spotkaliśmy się z partnerami projektu, czyli specjalistami z największych firm technologicznych, którzy wsparli nas merytorycznie i finansowo w realizacji projektu.

W trakcie spotkania rozmawialiśmy o sukcesach – o udziale w projekcie ponad 10 tys. uczniów, o zestawach edukacyjnych, które już dotarły do szkół, a przede wszystkim o pierwszych pozytywnych opiniach nauczycieli. Zaangażowanie uczniów i kreatywne lekcje programowania są naszym największym osiągnięciem. Wciąż tworzymy też kolejne scenariusze lekcji poświęcone nowym technologiom.

Co o projekcie piszą nauczyciele?

• Myślę, że taka tematyka  bardzo inspiruje uczniów, wzbudza „apetyt” na nowości w nauce, postęp techniczny itp. Bardzo cieszę się, że mogę prowadzić zajęcia w ramach tego projektu. (Opinia o scenariuszu Czym jest inteligentny dom?).
  • Dzieci na początku bagatelizowały problem cyfrowego śladu, żartowały. Po realizacji scenariusza zaczęły się zastanawiać, rozmawiały na ten temat na przerwie. To bardzo dobrze opracowany scenariusz dla dzieci młodszych. (Opinia o scenariuszu Jak bezpiecznie korzystać z internetu?).
  • Materiały bardzo dobrze przygotowane, jasno opisane krok po kroku, co stanowiło ogromną pomoc w trakcie jego realizacji. Dzieci z zaangażowaniem pracowały na zajęciach, tworząc linię produkcyjną, z zaciekawieniem oglądały film (opinia o scenariuszu Do czego ludzie wykorzystują roboty?).

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom: Fundacji Orange (partner merytoryczny), ABB, Brown Brothers Harriman, Google i Luxoft za spotkanie, wsparcie naszych działań i pomysły na dalszy rozwój projektu. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku jeszcze więcej dzieci wyruszy na podbój nowych technologii z robotem Kodeuszem i zestawem „Zaprogramowani na przygodę”!

Chcesz współpracować z nami przy realizacji innych projektów edukacyjnych? Zapraszamy do kontaktu: fundacja.uniwersytetdzieci.pl/wspolpraca/#partnerzy