skip to Main Content

Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza nauczycieli na bezpłatną konferencję

Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza  nauczycieli  na bezpłatną konferencję “Jak chronić siebie i przyrodę? – pomysły na lekcje w klasie i w terenie. Aktywne metody nauczania w klasach I-VI”. Konferencja odbędzie się 26 kwietnia br. w Krakowie.

Uczestnicy konferencji wezmą udział w wykładzie oraz 4 warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W trakcie zajęć otrzymają wskazówki i gotowe pomysły na realizację ciekawych i wartościowych lekcji. Dowiedzą się np., jakie proste aktywności i doświadczenia można przeprowadzić z uczniami w szkole. Jak stworzyć w szkole deszczowy ogród? Które rośliny są przyjaciółmi człowieka? Jak pomóc zwierzętom, które żyją obok nas? Program konferencji został opracowany tak, by nauczyciele otrzymali jak najwięcej inspirujących wskazówek oraz gotowych pomysłów do wykorzystania w szkole. Specjaliści prowadzący warsztaty zaprezentują ciekawe doświadczenia, które z powodzeniem (przy użyciu materiałów codziennego użytku) będzie można wykorzystać na lekcji z uczniami. Dużym atutem jest aktualna tematyka warsztatów – problem walki ze smogiem, oszczędzanie wody czy ochrona różnorodności gatunkowej zwierząt.

Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów oraz certyfikat potwierdzający obecność. Udział jest bezpłatny, zapisy rozpoczynają się 28 marca.

Konferencja będzie podsumowaniem projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, a także wypracowanie aktywnych metod nauczania. Projekt okazał się wielkim sukcesem na skalę ogólnopolską! Zaangażowało się w niego ponad 1000 szkół. Zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół podstawowych do udziału w konferencji i skorzystania z wypracowanej przez specjalistów wiedzy.

Data: 26 kwietnia 2017 r.

Godz.: 15.30

Miejsce: Kraków, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33a

Więcej informacji o konferencji:
www.scenariuszelekcji.edu.pl/programy/konferencja-zrownowazony-rozwoj


Projekt realizowany w partnerstwie z Wydawnictwem Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT, wydawcą miesięcznika AURA.

Projekt dofinansowany ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU).

Back To Top