Śniadanie Przyjaciół po raz pierwszy w Poznaniu!

23 października 2018 r. odbyło się pierwsze w Poznaniu Śniadanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci. Wspólnie z gośćmi zasiedliśmy do stołu w Restauracji Pod Aulą przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Byli z nami przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, Collegium da Vinci, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zaprzyjaźnione  organizacje:  Stowarzyszenie na Tak, Fundacja Mam Marzenie oraz reprezentanci z firmy T-Pay. Bardzo cieszymy się, że wspierają nas zarówno środowiska nauki, kultury  jak i biznesu. Atmosfera sprzyjała podejmowaniu wspólnych tematów, dotyczących współpracy. Z nowymi Przyjaciółmi rozmawialiśmy o naszej misji i dwóch programach przez które ją realizujemy. Goście poznali bliżej główne filary naszej działalności: Uniwersytet Dzieci i Scenariusze Lekcji.

Gorącym tematem było otwarcie nowego ośrodka Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu. Anna Grąbczewska – Prezes Zarządu Fundacji Uniwersytet Dzieci osobiście zaprosiła zgromadzonych gości na wykłady inauguracyjne 27 października oraz 10 listopada.

Otrzymaliśmy ogrom inspiracji do dalszej pracy. Cieszymy się z możliwości realizowania wspólnych potrzeb, które dostrzegają także nasi partnerzy. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w spotkaniu oraz wspaniałą atmosferę i kreatywne rozmowy. Mamy nadzieję, że Śniadanie Przyjaciół na stałe wpisze się w tradycję wydarzeń organizowanych w regionie Wielkopolski.