Dziękujemy firmie DPD za wsparcie naszych działań na rzecz edukacji

dpdFundacja Uniwersytet Dzieci serdecznie dziękuje firmie DPD za pomoc w realizacji projektów na rzecz edukacji. Fundacja, dzięki zakwalifikowaniu do grona laureatów programu „Sto na start”, otrzymała od firmy DPD wsparcie w postaci stu bezpłatnych przesyłek.

Program „Sto na start” to wspólne przedsięwzięcie firmy kurierskiej DPD Polska i portalu crowdfundingowego wspieram.to. Celem programu było zidentyfikowanie ambitnych i innowacyjnych projektów lub startupów, których twórcom przydaje się logistyczna obsługa podczas realizacji pomysłu zgłoszonego na platformie wspieram.to.

Ważnym projektem Fundacji, współfinansowanym w ramach crowdfundingu za pośrednictwem portalu wspieram.to, był System Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci. Nowy serwis internetowy już działa i znacznie ułatwia proces rekrutacji studentów i wolontariuszy, a także umożliwia płatności on-line.

Tytuł Laureata akcji „Sto na start” przyznano Fundacji ze względu na bardzo oryginalną i pożyteczną działalność społeczną, realizowaną przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

– Uniwersytet Dzieci to wspaniała inicjatywa, której celem jest zainspirowanie młodych ludzi do poznawania świata oraz rozwijania pasji związanych z nauką i techniką. Kierunki działania Fundacji są zbieżne z naszą strategią społecznej odpowiedzialności biznesu „Driving change”, w której wspieramy społeczności i promujemy przedsiębiorczość  – mówi Rafał Nawłoka, prezes Zarządu DPD Polska.

Jeszcze raz dziękujemy firmie DPD za wsparcie.