Edukacja to pasja – VI Forum KMO w Centrum Nauki Kopernik

17-18 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się VI Forum KMO. Klub Młodego Odkrywcy to program zrzeszający zaangażowanych edukatorów oraz nauczycieli z Polski i z zagranicy. W KMO młodzież i dzieci wspólnie eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając samodzielnie wiedzę. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Coroczne Forum jest okazją do wymiany doświadczeń w kręgu edukatorów i popularyzatorów nauki. Warsztaty i seminaria dotyczące najnowszych trendów są inspiracją do wdrażania nowoczesnych metod nauczania.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali bogaty program obejmujący aż 9 różnych warsztatów i 8 seminariów. Jeden z warsztatów poprowadzą eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci:

Jak rozbudzić dziecięcą ciekawość w szkole?

Warsztaty na temat metody pytań i doświadczeń – autorskiego sposobu uczenia wypracowanego w Fundacji Uniwersytet Dzieci. Trzy kluczowe komponenty metody to: ciekawość, myślenie naukowe oraz praca projektowa. W wyniku połączenia tych elementów dzieci rozwijają: kreatywność, krytyczne myślenie, a także kompetencje społeczne.

Warsztaty odpowiedzą na pytania: Jak ciekawość dzieci wykorzystywać w czasie lekcji? Dlaczego warto dbać o rozwój ciekawości i uczyć stawiania pytań? Dzięki udziałowi w warsztatach nauczyciele przekonają się, jak z codziennej obserwacji siebie i świata uczynić przedmiot badań naukowych oraz temat lekcji. W czasie warsztatów przyjmą różne role: uczniów, badaczy, a także kreatorów lekcji.

Podczas warsztatu wykorzystamy fragmenty scenariuszy lekcji przygotowane przez naukowców współpracujących z Fundacją Uniwersytet Dzieci.

(warsztat odbędzie się w dwóch turach: piątek, sobota)

Miejsce: sala 4

Więcej informacji i program VI KMO