skip to Main Content

Finałowe seminarium w Krakowie

Za nami finałowe, trzydniowe seminarium w ramach międzynarodowego projektu In Edu. Dzięki uprzejmości British Council wraz z partnerami z Austrii, Wielkiej Brytanii, Irlandii mogliśmy pracować w samym sercu Starego Miasta – w siedzibie British Council w Szarej Kamienicy w Rynku Głównym. W trakcie seminarium skupialiśmy się na dopracowywaniu finalnej wersji zestawu edukacyjnego. Wszystkie zebrane uwagi i sugestie będą nam bardzo pomocne przy tworzeniu ostatecznego kształtu scenariuszy, materiałów dydaktycznych oraz teatrzyku Kamishibai. Spotkanie było także okazją do osobistego poznania nauczycieli, testujących prototyp zestawu. Mogliśmy poznać ich opinię i dowiedzieć się w jaki sposób przebiegał proces testowania w każdym z krajów oraz wymienić się wnioskami i zebranymi spostrzeżeniami.

W trakcie seminarium wzięliśmy udział w warsztacie pt. „Z czego składa się skała?”, prowadzonym przez mgr inż. Martę Wróbel, doktorantkę Katedry Mineralogii, Petrografii i Geochemii Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Udział w ćwiczeniach pozwolił naszym partnerom wcielić się w rolę studentów Uniwersytetu Dzieci i doświadczyć na czym polega Metoda Pytań i Doświadczeń. Przy okazji seminarium mieliśmy także okazję zainspirować się wystawami interaktywnymi w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami w obszarze edukacji

Przed nami końcowy etap prac. Jesteśmy w trakcie przygotowywania produkcji finalnej wersji zestawu edukacyjnego, który  wkrótce trafi do nauczycieli z Polski, Austrii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Back To Top