Co o zestawie InEdu sądzą nauczyciele?

Wielkimi krokami zbliżamy się do finałowego seminarium w ramach międzynarodowego projektu InEdu. W międzyczasie  nauczyciele i edukatorzy aktywnie testują ze swoimi uczniami zestaw edukacyjny. Coraz więcej uczniów szkół podstawowych poznaje historię jeża Zoi. Pojawiają się też pierwsze opinie i wrażenia po przeprowadzeniu zajęć. Jak nauczyciele oceniają projekt i proponowane aktywności?

Projekt In Edu, to gwarancja dobrej zabawy, dzięki której uczniowie zdobędą cały szereg wiadomości i umiejętności z zakresu biologii i ochrony środowiska. Z wielkim zainteresowaniem analizowałam scenariusze i dodatkowe instrukcje, które dostarczają nauczycielowi pełny pakiet materiałów, narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych do zrealizowania projektu. Jestem przekonana, że podczas jego realizacji nie będzie czasu na nudę. Analizowanie, wnioskowanie, odkrywanie nowych, interesujących ciekawostek poprzez praktyczne działanie, to najlepsza forma edukacji. Wszystkie łączy emocjonalny aspekt- historia sympatycznego jeża, która za sprawą Kamishibai sprawia, że uczniowie traktują zajęcia jako formę zabawy, która jednak ma charakter edukacyjny. Brawo! – stwierdza pani Sylwia Linek – nauczycielka dyplomowana z 20-letnim stażem, specjalizująca się w edukacji wczesnoszkolnej i nauczaniu muzyki oraz terapeuta pedagogiczny.

Historia jeża, jego przygody i opracowane wokół nich scenariusze zajęć bez wątpienia urzekły uczniów. Dzięki zaangażowaniu wspaniałych nauczycieli, ich uwagom i sugestiom, mamy pewność, że finalna wersja zestawu edukacyjnego będzie na najwyższym poziomie.