Jeż Zoja zyskuje coraz więcej przyjaciół!

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Liszkach to kolejna grupa młodych odkrywców, która miała okazję testować zestaw edukacyjny stworzony w ramach międzynarodowego projektu InEdu. Uczniowie już od pierwszej chwili zainteresowali się materiałami, które czekały na nich w klasie. Od razu spostrzegli miseczkę z wodą, talerzyk z ziemią oraz gałęzie leżące wewnątrz sali. Z wielkim zaciekawieniem oczekiwali na rozpoczęcie zajęć, podczas których poznali bohatera zestawu edukacyjnego –  jeża imieniem Zoja.

Teatrzyk Kamishibai już od pierwszej chwili wzbudzał ciekawość dzieci. Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się opowiadaniu oraz chętnie odpowiadali na pytania dotyczące przygód Zoi.

Podczas zajęć nauczycielka realizowała scenariusz lekcji dotyczący wiosny: „Co to jest istota żywa?” Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się, czym jest przyroda ożywiona i nieożywiona. Zajęcia zaangażowały dzieci do aktywnego działania. Uczniowie z radością rozbiegli się po klasie, aby oznaczyć w niej elementy przynależne do przyrody oraz elementy stworzone przez człowieka.

Zobaczcie, co działo się podczas całej lekcji: