Fundacja Uniwersytet Dzieci weźmie udział w Salonie Technologii i Wyposażenia dla Edukacji

962621957f21abeb2fa8Najnowsze rozwiązania edukacyjne, technologia projektowana z myślą o edukacji oraz pomoce naukowe – zarówno tradycyjne jak i elektroniczne – to wszystko będzie można znaleźć podczas Salonu Technologii i Wyposażenia dla EDUKACJI.  Zapraszamy na największe wydarzenie branży edukacyjnej skupiające nauczycieli, organy prowadzące szkoły, przedstawicieli uczelni, centrów nauki i specjalistów.

Fundacja Uniwersytet Dzieci weźmie udział w Salonie dla Edukacji wspólnie ze swoim partnerem – firmą Mawi. Na stoisku F57 będzie można poznać szczegóły na temat sprzętu multimedialnego Mawi Smart School oraz serwisu Scenariusze Lekcji, który bezpłatnie udostępnia nauczycielom inspirujące materiały do prowadzenia zajęć. Scenariusze Lekcji zostały dostosowane do sprzętu multimedialnego Mawi i dzięki nim można realizować atrakcyjne, pełne nowoczesnych rozwiązań i doświadczeń lekcje. Na stoisku będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób korzystać ze scenariuszy oraz uzyskać informacje na temat innych programów Fundacji.

Salon daje niepowtarzalną okazję, by nie tylko usłyszeć o tym, co rynek oferuje edukacji. To krok do przodu w prezentacji oferty, ponieważ zwiedzający mają szansę bezpośrednio dotknąć, wypróbować i porównać produkty różnych firm.

Równolegle z Salonem odbędzie się Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. To pierwsze takie forum poświęcone zmianom w edukacji, konieczności dostosowania zarówno systemu kształcenia jak i infrastruktury przedszkoli, szkół i uczelni do wymogów XXI wieku.

W ramach forum EFNTIE wystąpią wybitni specjaliści z dziedziny technologii, naukowcy i eksperci, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań i systemów, a także przedstawiciele administracji publicznej oraz samorządowej. Uczestnikami Forum będą przedstawiciele kuratoriów, szkół, ośrodków akademickich, administracji samorządowej i instytucji edukacyjnych z kraju i zagranicy.

Zapraszamy na wystąpienia przedstawicieli Fundacji Uniwersytet Dzieci:

• Celina Szumkowska, Dyrektor Scenariuszy Lekcji: „Jak realizować atrakcyjne lekcje każdego dnia? Scenariusze lekcji dla nauczycieli”, 6 października, godz. 14.30-15.00.
  • Monika Zwierko, Dyrektor Uniwersytetu Dzieci: „Najmłodszy naukowiec. Uniwersytety Dziecięce inspiracją do odkrywania i interpretacji świata”, 7 października, godz. 9.15-11.45.

Program Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji Edukacji.