Studenci Uniwersytetu Dzieci nagrodzili Wykładowców Roku 2015/2016

img_8834-3_cr24 września br. odbyło się uroczyste ogłoszenie, kto zdaniem studentów Uniwersytetu Dzieci zasłużył na tytuł Wykładowcy Roku 2015/16. Nagroda przyznawana jest za poszerzanie dziecięcych horyzontów, umiejętność zainteresowania dzieci nowymi tematami oraz wyjaśniania im zawiłych treści w prosty i przystępny sposób. Już po raz szósty studenci Uniwersytetu Dzieci wybrali najlepszych wykładowców i prowadzących warsztaty, którzy swoim zaangażowaniem i pasją zdobyli ich szacunek i sympatię.

Uroczystości odbyły się w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie. Za uhonorowanie wydarzenia swoim przybyciem szczególnie dziękujemy naukowcom i władzom uczelni wyższych, a także naszym darczyńcom, przedstawicielom biznesu i organizacji edukacyjnych.

Poniżej prezentujemy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych ośrodkach Uniwersytetu Dzieci.

Warszawa

Wręczenie nagród warszawskim laureatom konkursu odbyło się na Akademii Pedagogiki Specjalnej i było połączone z wykładem zatytułowanym “Jak się rozwija dziecko w łonie matki?”, który wygłosił prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tytuł Wykładowca Roku:
Eugeniusz Korin, „Czy teatr może istnieć bez reżysera?”

mgr inż. Kamil Grassmann, “Czy można wydrukować dziób pingwina?”,
prof. dr hab. Karol Grela, “Ile chemii mamy w sobie?”

Tytuł Wykładowca Roku:
mgr Artur Ruszczak, mgr Kinga Matuła, mgr Michał Horka “Czy bakterie świecą w ciemności?”, “Jak działają antybiotyki?”, “Jak zmieścić laboratorium w kropli wody?”

Wyróżnienia:
Młoda Farmacja Warszawa, “Jak powstaje maść?”
mgr Kamil Kwiecień i mgr Maciej Ziemiański, “Dlaczego owady potrzebują domów?”

Kraków

Gala wręczenia nagród odbyła się w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po uroczystości studenci, wykładowcy oraz zaproszeni goście wysłuchali wykładu pt. “Jak działa Wszechświat” wygłoszonego przez Michała Żołnowskiego.

Tytuł Wykładowca Roku:
dr Małgorzata Krzeczkowska, “Czy w kuchni można stworzyć laboratorium?”, “Jak sok z cytryny zmienia kolor herbaty?”

Wyróżnienia:
dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK, “Czy istnieje materiał, którego nie da się zniszczyć?”
Łobzowska Studio: Aleksander Karkoszka, Megi Rychlik, “W jaki sposób fotograf kreuje wizerunek?”

Tytuł Wykładowca Roku:
Zespół pracowników Motorola Solutions, „Co ma wspólnego radiotelefon ze smartfonem?”

Wyróżnienia:
BiznesTUBE Sp. z o.o.: Sylwia Bednarek, Monika Pawlica, „Przedsiębiorczość, czyli na co zwrócić uwagę na starcie?”, “W co mogę inwestować swoje kieszonkowe?”
Michał Lichtański, „Fotografia, czyli jak złapać właściwy moment?”

Wrocław

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego. Po gali nastąpiła inauguracja roku akademickiego 2016/17, a studenci i zaproszeni goście wysłuchali wykładu „Czy mózg w nocy śpi?”, który wygłosiła dr hab. Maria Ejma.

Tytuł Wykładowca Roku:
dr hab. Anna Pacześniak, „Dlaczego ludzie migrują?”

Wyróżnienia:
dr inż. Paweł Hawryszków, „Jak zbudować wytrzymały most?”
dr Jakub Jernajczyk, „Czy każdą figurę da się zbudować z trójkątów?”

Tytuł Wykładowca Roku:
dr Wojciech Wiliński, „Czy osoba niewidoma może grać w piłkę?”

Wyróżnienia:
Alicja Żmigrodzka, Magdalena Filak, Katarzyna Krókowska, „Jak powstaje Street View?”
prof. Krystyna Dąbrowska, mgr Zuzanna Kaźmierczak, „Mikrobiologia – czym są dobre wirusy?”

Olsztyn

Wręczenie nagród odbyło się w Auli na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM i było połączone z wykładem „Ile lat może żyć człowiek?”, który wygłosił prof. dr hab. n.med. Piotr Zaborowski.

Tytuł Wykładowca Roku:
dr Aleksandra Drzał-Sierocka, „Jak narodził się film?”

Wyróżnienia:
Tomasz Lachowicz, „Ile bananów jedzą małpy w zoo?” pracownicy NBP: Wioleta Wasilewska, Marek Grygorowicz, Anna Karpiak-Olszewska, „Po co są pieniądze?”

Tytuł Wykładowca Roku:
mgr inż. Edyta Kowalska, mgr inż. Maria Tunkiewicz, “Jak zbudować wytrzymałą konstrukcję?”

Wyróżnienia:
dr inż. Agnieszka Bęś, dr inż. Kazimierz Warmiński, „Jak ożywić zdegradowany krajobraz?”
Rafał Czerwiński „Jak znaleźć się na fali radiowej?”

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.