skip to Main Content

W Olsztynie trwa wielkie święto nauki i sztuki

DSC_0012W najbliższych dniach warto wybrać się do Olsztyna. 21 września rozpoczęły się 14. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, a 30 września odbędzie się Europejska Noc Naukowców – wydarzenie pod nazwą „Fusion 2Night”. Fundacja Uniwersytet Dzieci jest partnerem obu wydarzeń.

Noc Naukowców organizowana jest od 2005 roku równocześnie w kilkuset miastach całej Europy. Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki wśród obywateli Europy, zwiększenie świadomości znaczenia badań i innowacji, a także zachęcenie młodych ludzi do podążania ścieżką kariery naukowej. W Polsce Noc Naukowców organizowana jest w Olsztynie i Poznaniu.

Podczas olsztyńskiej Nocy Naukowców będzie się można spotkać także z nami. Dla uczestników przygotowaliśmy 4 stoiska z różnymi aktywnościami. Przy pomocy elektronicznego mikroskopu mali naukowcy wyruszą na wyprawę w świat w mikroskali. Podczas warsztatów przeniesiemy się także w świat zagadek i łamigłówek logicznych. Zaprezentujemy kilka prostych doświadczeń, które można wykonać, używając produktów dostępnych w każdym domu. Z kolei podczas warsztatów kreatywnych z wykorzystaniem elementów Land-Artu dzieci stworzą kolorowe mozaiki z naturalnych materiałów o zaskakujących fakturach i barwach. Spotkacie nas w Bibliotece Uniwersyteckiej, przy ul. Oczapowskiego 1a od godziny 16.00.
Organizatorzy Nocy Naukowców przygotowali mnóstwo różnych pokazów, warsztatów oraz konkursów. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem i aktywnego udziału w wydarzeniu.

Back To Top