Fundacja Uniwersytet Dzieci wspiera kampanię „Równi w różnorodności”

kampania

Fundacja Uniwersytet Dzieci dołączyła do Partnerów kampanii społecznejRówni w różnorodności” organizowanej przez Fundację HIPOTERAPIA Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych we współpracy z DrOmnibus Sp. z o.o. i prezentuje w serwisie www.scenariuszelekcji.edu.pl scenariusz misyjny dla nauczycieli szkół podstawowych ”Dlaczego każdy z nas jest inny?”. Zajęcia dotyczące różnorodności uczniów w klasie mają pobudzić dzieci do samodzielnego poszukiwania własnych mocnych stron. Dzieci zastanawiają się nad tym, dlaczego się różnimy między sobą oraz jakie płyną z tego korzyści.

“Zależy nam, aby po realizacji scenariusza dzieci zauważały i akceptowały odmienność w obrębie grupy. Poprzez prezentację swoich ulubionych zajęć zobaczyły, że żadne zainteresowania nie są lepsze ani gorsze, i umiały współpracować w grupie rówieśniczej” – podkreśla autorka scenariusza Agnieszka Kolbiarz-Juszczak, psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta EEG Biofeedback.

Na zajęciach dzieci prezentują swoje pasje w formie kalamburów, pracują w grupie, ucząc się współdziałania, poznają różnorodne zawody, czytając wiersz Juliana Tuwima, a na koniec tworzą wspólny kolaż.

Scenariusz lekcji pt.: ”Dlaczego każdy z nas jest inny?” dostępny jest w serwisie www.scenariuszelekcji.edu.pl i jest częścią wydarzeń skierowanych do nauczycieli szkół podstawowych w kampanii społecznej “Równi w różnorodności”.

Sprawdź wszystkie wydarzenia w kampanii i dołącz do nas na www.dromnibus.com/kampania