Ogólnopolski konkurs przyrodniczy dla nauczycieli

konkursauraSerdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w konkursie upowszechniającym tematykę ekologiczną wśród uczniów. Konkurs to drugi etap programu “Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych”, którego celem jest inspirowanie nauczycieli do wprowadzenia tematyki zrównoważonego rozwoju do szkół.

Jaki wpływ na środowisko ma człowiek? Czy ludzie mogą żyć w zgodzie ze zwierzętami? Jak dbać o równowagę w przyrodzie? Konkurs dla nauczycieli polega na stworzeniu i opisaniu minimum 3 aktywności dla uczniów, które wyjaśnią im te zagadnienia.

I etap konkursu, w którym uczniowie budowali makietę, cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Czas na kolejny etap, w którym nauczyciele mogą wygrać atrakcyjne nagrody, a także wziąć udział w bezpłatnej konferencji.

Program dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych realizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci w partnerstwie z Wydawnictwem Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT, wydawcą miesięcznika AURA.

Zobacz szczegóły konkursu

Program dofinansowany ze środków:

DBU