skip to Main Content

Już 24 września nagrodzimy Wykładowców Roku 2015/2016 Uniwersytetu Dzieci

wykładowca roku24 września 2016 r. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie odbędą się uroczystości wręczenia tytułu Wykładowcy Roku 2015/2016 Uniwersytetu Dzieci. Tytuły otrzymają  przedstawiciele nauki, którzy w minionym roku akademickim prowadzili warsztaty i wykłady na Uniwersytecie Dzieci. Jest to wyjątkowa nagroda, przyznawana naukowcom przez dzieci. Otrzymują ją wykładowcy, którzy najprzystępniej i najciekawiej tłumaczą skomplikowaną rzeczywistość. Odpowiedź na pytanie: „dlaczego mamy dwie dziurki w nosie?”, nie stanowi dla nich najmniejszego problemu.

Nagroda Fundacji Uniwersytet Dzieci przyznawana jest już po raz szósty. Mali studenci wybierają spośród grona ponad 500 naukowców tych, którzy swoim zaangażowaniem i pasją zdobyli ich sympatię i uznanie. Na Uniwersytecie Dzieci studiuje rocznie ok. 7000 studentów, którzy oddają głosy na swoich faworytów przez cały rok akademicki. Następnie przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci, nominują naukowców do nagrody. Nominacje spotykają się ze strony wykładowców nierzadko z miłym zaskoczeniem i zawsze z ciepłym przyjęciem.

Wykładowcy Uniwersytetu Dzieci to fantastyczne środowisko, które od wielu lat aktywnie popularyzuje naukę. To wykładowcy przyciągają naszych studentów na zajęcia, uczą ich myślenia naukowego i zarażają swoją pasją – mówi Anna Grąbczewska – Prezes Zarządu Fundacji Uniwersytet Dzieci.   Dzięki naszym naukowcom dzieci po prostu lubią naukę. W szerszej perspektywie – razem z naukowcami Fundacja Uniwersytet Dzieci buduje kapitał naukowy małych studentów oraz tysięcy innych dzieci, które korzystają ze scenariuszy lekcji przygotowywanych przez naukowców.

Back To Top