Każde stypendium to rok fascynujących zajęć i przepustka do świata nauki!

W ciągu 10 lat dzięki Funduszowi stypendialnemu w zajęciach Uniwersytetu Dzieci wzięło udział ponad 3 tys. dzieci z mniej zamożnych oraz wielodzietnych rodzin. Czyli tych, które najbardziej potrzebują wsparcia – wyrównania szans na starcie. Dzięki stypendiom z Funduszu te dzieci w każdą sobotę mogły uczestniczyć w fascynujących zajęciach z różnych dziedzin nauki, spotykać się z wybitnymi naukowcami, rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty.

Kampanię wspierają jedne z największych polskich uczelni. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu objął patronat nad Turniejem wiedzy dla małych i dużych (udział będzie podziękowaniem dla osób wspierających kampanię). Uczelnia udostępniła nieodpłatnie swoją salę na to wydarzenie. Patronatu nad kampanią i Turniejem udzieliła też Politechnika Warszawska. Władze obu uczelni są pod ogromnym wrażeniem celu kampanii i cieszą się, że wspólnie z nami mogą brać w niej udział. Mają świadomość, że dostęp do nowoczesnej edukacji wpływa na dalszy rozwój i życie dzieci, a nauka jest największą wartością w życiu człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko, bez względu na status materialny rodziny, z której pochodzi, mogło korzystać z nowoczesnych zajęć na Uniwersytecie Dzieci.

W kampanię bardzo mocno zaangażowało się wielu naukowców, którzy na co dzień współpracują z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Są to wybitni wykładowcy największych polskich uczelni, a jednocześnie zaangażowani pedagodzy, którzy co sobota stykają się z entuzjazmem kilku i kilkunastoletnich studentów Uniwersytecie Dzieci. W kampanię włączyli się m.in. prof. Janusz Walo, dr Anna Pacześniak, dr Olga Kromuszczyńska, dr Filip Granek, dr Magdalena Rowińska-Żyrek.

Wesprzyj Fundusz i zdobądź indeks dla swojego dziecka

Każdy, kto ufunduje jedno stypendium (150 zł), otrzyma zaproszenie na Turniej wiedzy dla małych i dużych, podczas którego będzie można zdobyć indeks dla swojego dziecka na kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Dzieci.

Udział w Turnieju to wspaniała zabawa dla rodzin z dziećmi, ale także okazja, aby przekonać się, jaką niezwykłą przygodą są studia na Uniwersytecie Dzieci. Dla uczestników przygotujemy stanowiska – małe laboratoria wiedzy, na których będzie można eksperymentować i rozwiązywać zagadki. Doświadczenia i zadania zostaną opracowane przez najwybitniejszych naukowców, którzy na co dzień prowadzą zajęcia na Uniwersytecie Dzieci. W nagrodę za udział w Turnieju i rozwiązanie kilku zadań każde dziecko w zespole otrzyma drobny upominek.

Partnerzy kampanii: