Kolejne spotkanie w ramach międzynarodowego projektu

W trakcie spotkania projektowego w Bedfordshire eksperci z Polski, Irlandii, Austrii i Anglii pracowali nad założeniami projektu. Ustalili, że bohaterem projektu będzie Jeż.

Sympatyczny zwierzak wyruszy w 3 światy: nauk technicznych, humanistycznych, społecznych. Zgodnie z Metodą Pytań i Doświadczeń, której autorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci – będzie obserwować, analizować, gromadzić wnioski, ale też eksperymentować, testować i projektować.

Nad jego wiedzą będą czuwać specjaliści i eksperci, którzy zapoznają Jeża z wiedzą, ale też zadbają, by wiedza była zawsze ciekawa, a także poruszała ważne tematy społeczne. Chcemy, by Jeż uczył się i wykorzystywał nowe technologie, ale też by ciągle doświadczał i próbował swoich sił samodzielnie. A tym samym zachęcał do tego dzieci. Oby mu się udało!