Pierwsze śniadanie z mediami

4 lutego zaprosiliśmy krakowskie media na śniadanie, które było wstępem do rozmowy o edukacji i nawiązaniem relacji. Dziennikarze poznali Fundację, logotypy, projekty i ich rangę oraz nasze wyzwania i plany na przyszłość. Kameralna atmosfera spotkania była dobrą okazją do wzajemnego poznania potrzeb i uczestnictwa w środowisku edukacyjnym.
sniadanie1_1575x1050Fundacja Uniwersytet Dzieci to nie tylko projekt Uniwersytet Dzieci, ale również ogólnopolski projekt Scenariusze Lekcji. Nasze projekty    opierają się o programy studiów na Uniwersytecie Dzieci i podstawę programową realizowaną w Scenariuszach Lekcji. – Podkreślamy, że  jesteśmy organizacją non-profit, realizujemy misję rozbudzania ciekawości i odpowiadania na dziecięce pytania. Obrazują to logotypy  organizacji i projektów, które graficznie prezentują naszą misję i dynamikę działania Fundacji – powiedziała Natalia Iwan, dyrektor  marketingu Fundacji. Dużą część działań organizacji stanowi fundraising, ponieważ budujemy relacje z darczyńcami indywidualnymi,  firmami, instytucjami w celu pozyskiwania wsparcia finansowego, nieodpłatnych usług czy darowizn rzeczowych.

Fundacja jako ekspert w edukacji
Fundacja upowszechnia autorską metodę pracy z dziećmi, zwaną Metodą Pytań i Doświadczeń. Zgodnie z nią, we współpracy ze specjalistami i naukowcami, przygotowujemy zajęcia na uczelni oraz scenariusze lekcji dla nauczycieli. Z naszych gotowych lekcji korzysta ponad 10 000 nauczycieli, edukatorów i metodyków, a zajęcia na Uniwersytecie Dzieci miało już blisko 20 000 dzieci. – Spotykamy się z mediami, ponieważ właśnie teraz jesteśmy na to gotowi. Nasze projekty mają szeroki zasięg, współpracujemy z naukowcami i centrami nauki, a w środowisku edukacyjnym jesteśmy ekspertami – dodała Natalia Iwan.

Rozwój i zmiany w Fundacji
Fundacja w 2016 roku rozwija i intensyfikuje swoją działalność – organizuje ogólnopolskie programy dla nauczycieli szkół podstawowych, takie jak Warsztaty w Pudełku i Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych, bierze udział w edukacyjnych wydarzeniach i konferencjach oraz planuje akcję crowdfoundingową.
W 2015 roku nastąpiła zmiana w Zarządzie Fundacji – obecnie Prezesem Zarządu Fundacji jest Anna Grąbczewska – współzałożycielka Uniwersytetu Dzieci, która przez ostatnie 5 lat pełniła funkcję dyrektor zarządzającej Fundacji.

Gadżety dla dziennikarzy
Dziennikarze otrzymali od nas ekskluzywne materiały: prezentację, drukowany folder, kalendarz, pakiet tekstów na pendrive, materiały szkoleniowe Warsztaty w Pudełku, koszulki, torby oraz inne gadżety.

Kolejne spotkanie z mediami zaplanowaliśmy w marcu w Warszawie.