Pod patronatem Fundacji powstał Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie

Pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci działalność rozpoczął Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie. Inauguracja Uniwersytetu odbyła się 22 lutego w filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Przygodę z nauką rozpoczęło prawie 100 dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie powstał z inicjatywy Agnieszki Deptuły, doradcy metodycznego gminy Wyszków, która tak mówiła o swoim pomyśle: Chcemy pokazać dzieciom, że edukacja jest przyjemna, fajna i że można zdobywać wiedzę w taki pozaszkolny sposób. Myślę też, że dzięki temu dzieci będą mogły odkrywać swoje talenty i zainteresowania dosyć wcześnie i uda nam się wyłonić jakieś perełki.

Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne. Te, które odbyły się w ramach inauguracji, miały tematykę przyrodniczą. Mali studenci zgłębiali chemiczne tajniki. Małym studentom nauka poprzez zabawę bardzo się spodobała. Chętnie towarzyszyły prowadzącemu w eksperymentach. Bardzo fajnie być studentem, to takie śmieszne! – mówił jeden ze studentówBardzo mi się podobał ten pokaz z bańkami, był chyba najfajniejszy – dodaje studentkaSuper było to, kiedy ten pan tworzył ten zielony ogień! – mówiła zafascynowana 8-latka.

Eksperci Fundacji Uniwersytet Dzieci podzielili się z założycielami Uniwersytetu w Wyszkowie wiedzą merytoryczną i udzielili im wielu cennych wskazówek odnośnie organizacji zajęć. Mamy nadzieję, że otwarcie kolejnego uniwersytetu dziecięcego przyczyni się do popularyzacji nauki wśród dzieci i zapewni im dobry start w naukową przyszłość.

Następne zajęcia odbędą się 24 marca. Ma być to integracyjny zjazd o tematyce wielkanocnej. Dzieci wraz z rodzicami będą wykonywały ozdoby świąteczne. Trzecie spotkanie (14 kwietnia) będzie dotyczyć mediów. Studenci dowiedzą się, kto decyduje o tym, co się w nich pojawia. Następny zjazd (26 maja) to blok społeczny, czyli jak radzić sobie z emocjami. Ostatni, o tematyce technicznej, przewidziany jest na 16 czerwca. Dzieci będą budowały wieżowce. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4.