Podsumowanie roku akademickiego 2016/17 na Uniwersytecie Dzieci

W czerwcu zakończyły się zajęcia na wszystkich kierunkach Uniwersytetu Dzieci. Studenci pożegnali się z naukowcami, a następnie odebrali świadectwa i dyplomy.

Z radością informujemy, że w minionym roku na Uniwersytecie Dzieci studiowało aż 7380 studentów! (Warszawa – 2400; Kraków – 2295; Wrocław – 1483; Olsztyn – 1202). Przygotowano dla nich prawie 350 różnych warsztatów i ponad 50 wykładów, które poprowadziło ponad 500 naukowców i specjalistów. A wszystko to pod czujnym okiem 450 wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji zajęć i opiekowali się dziećmi. Po raz pierwszy zaprosiliśmy na Uniwersytet Dzieci także młodzież – uruchamiając Naukę do kwadratu – kierunek dla 14-16-latków.

Mamy nadzieję, że miniony rok dla ponad 7 tysięcy dzieci był czasem rozwijania swoich zainteresowań, poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i odkrywania świata. Nasi studenci spotykali się z naukowcami i ekspertami w miejscach, gdzie bada i poznaje się świat – na wyższych uczelniach, w instytucjach nauki i kultury, muzeach, ale też na poczcie, w telewizji, radiu, firmach technologicznych, fabrykach i przedsiębiorstwach. Bo świat można odkrywać wszędzie. Liczą się tylko inspirująca atmosfera i angażujące zajęcia.

Fundacja Uniwersytet Dzieci w maju obchodziła 10-lecie działalności. W ciągu wszystkich lat  na Uniwersytecie Dzieci studiowało ponad 21 tys. studentów. Większość zostaje z nami na dłużej, bo udowadniamy, że nauka jest fascynująca.