Gorące podziękowania dla wolontariuszy Fundacji Uniwersytet Dzieci!

W minionym roku akademickim w misję Fundacji Uniwersytet Dzieci zaangażowało się niemal pół tysiąca wolontariuszy! Dzięki ich entuzjazmowi i wielkiemu sercu nasi studenci z uśmiechem na twarzach mogli brać udział w fascynujących zajęciach.
Drodzy wolontariusze, dziękujemy wam wszystkim i każdemu z osobna za cały rok ciężkiej pracy. Dziękujemy za obecność w soboty, pomoc studentom i ich rodzicom czy dostarczanie na zajęcia kilogramów niezbędnych materiałów. Dziękujemy też za kreatywność – skonstruowane roboty i stworzone audycje radiowe, świeżość umysłu, wszystkie pomysły i wskazówki. Przede wszystkim dziękujemy wam za to, że swoim działaniem pomagacie dzieciom zrozumieć świat i rozbudzić w nich pasję do nauki. Być może podczas sobotnich warsztatów wspieraliście przyszłego naukowca, który opracuje lekarstwo na raka albo zlikwiduje głód na świecie.

W jaki sposób podziękowaliśmy wolontariuszom w poszczególnych ośrodkach Uniwersytetu Dzieci? Przeczytajcie  cztery relacje i zobaczcie galerie zdjęć.

1. Warszawa

Wielki Magiczny Piknik odbył się 10 czerwca. Wolontariusze poznali tajniki zielarstwa, wróżbiarstwa, a nawet metody obrony przed czarną magią, rozegrali mecz quidditcha na latających miotłach, a na widowiskowej Lekcji Eliksirów (za której przeprowadzenie gorąco dziękujemy Aleksandrze Bernatek i Arturowi Ruszczakowi z Instytutu Chemii Fizycznej PAN) poznali szereg zaklęć. Zwieńczeniem imprezy była zaś Wielka Uczta z przysmakami prosto z grillowego rusztu i kuflem kremowego piwa. Nie mogło się oczywiście obyć bez upominków, za które dziękujemy Wydawnictwu ZNAK oraz Muzeum Narodowemu w Warszawie. Ale najważniejsze, że upominki było komu wręczać! Drodzy wolontariusze – jesteście magiczni! Wszystkich zaś mugoli, którzy nie mogli być z nami tego dnia, zapewniamy, że Biuro Magii i Czarodziejstwa przy Wiśniowej wciąż na was czeka z symbolicznymi pamiątkami!

2. Wrocław

Wolontariusze z Wrocławia BAL-owali, a okazja ku temu była niejedna: zakończenie roku akademickiego na Uniwersytecie Dzieci oraz przypadające na maj 10-lecie Fundacji.
Tradycyjne niebieskie koszulki zostały zamienione na suknie, garnitury, tafty i tiary, krawaty i muchy – szyk, gracja i elegancja. Ach, co to był za bal! Tańce na dancefloorze do późnych godzin nocnych, balony, strzelające korki bezalkoholowego szampana oraz tort płonący fontanną iskier.
Za pomoc w przygotowaniu Balu dziękujemy: TONY – podstawy dźwięków.

3. Kraków

Wielki Piknik Wolontariusza (kryptonim WPW) odbył się w skąpanych w słońcu podkrakowskich Brzegach. Skwar nie powstrzymał jednak naszych dzielnych wolontariuszy przed dobrą zabawą! Spotkaliśmy się na polu… paintballowym. Tym razem odcienie niebieskiego zastąpiły barwy maskujące – odziani w gustowne kombinezony i uzbrojeni w karabinki wolontariusze ruszyli na plac boju. Kolorowe kulki fruwały nad głowami odważnych, którzy nie bali się dostać nimi tu i ówdzie – ale siniaki im niestraszne! W przerwach był czas na naładowanie magazynku, otarcie potu z czoła i orzeźwienie się owocowymi szaszłykami czy lemoniadą. Gorącą już atmosferę dodatkowo podgrzewało ognisko, przy którym mogliśmy się zregenerować po wyczerpującej zabawie.
Zmęczeni, ale zauważalnie zadowoleni wolontariusze stawili się na ostatnią w tym roku zbiórkę. W ramach podziękowania każdy z wolontariuszy otrzymał zaświadczenie – wręczone zostały także upominki: wejściówki, bony i vouchery, za których przekazanie dziękujemy firmom i instytucjom: Centrum Szkła i Ceramiki, MOCAK, Teatr BARAKAH, Galicja Jewish Museum,Shuash4you, Kręgielnia Plac Nowy, KinoKawiarnia KIKA, Kino AGRAFKA, Filharmonia Krakowska, Capella Cracoviensis, Bunkier Sztuki, ExitRoom, Escape Land, RealEscape, EnigmaRescue, Kryptotex, Wydawnictwo BONA.

4. Olsztyn

11 czerwca okazał się być idealnym i słonecznym dniem na wyjazd. Godzinka drogi i przenieśliśmy się na Dziki Zachód…. do Mrągowa! Na miejscu czekała przygotowana dla naszych wolontariuszy moc atrakcji – gry zespołowe, pokazy kaskaderskiej konnej jazdy, zwiedzanie miasteczka, indiańskie tańce, country i wiele więcej. Zabawę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku, podczas którego rozdane zostały nagrody. Wszyscy otrzymali medale ze specjalną dedykacją, upominki, a 3 osobom z największą liczbą ‘pomocogodzin’ wręczyliśmy uroczyście puchary. Nie zabrakło też wzruszeń. Liderzy pragnęli również podziękować koordynatorkom za rok współpracy i obdarowali je specjalnymi, imiennymi kubkami.
Cały dzień obfitował w masę śmiechu, dobrej zabawy i pozytywnej energii! W ten wyjątkowy dzień dziękowaliśmy wolontariuszom za ogrom pracy, serca i zaangażowania, które włożyli w wolontariat w Fundacji.

Dziękujemy także firmom i instytucjom, które przekazały kupony i wejściówki dla naszych wolontariuszy: Olsztyńskie Planetarium, MrEscape (escape room), Greenway, Coffee Station, Kinetic siłownia, Aquasfera, X Arena Game Club.