Prezent dla tych, którzy wspierają pozytywne zmiany w edukacji!

Ktokolwiek wyruszył w fascynującą podróż w głąb świata nauki, wie, że wróci wewnętrznie wzbogacony i pełen entuzjazmu, by wciąż odkrywać nowe, jeszcze nieznane obszary nauki. Jeśli w tej podróży towarzyszy nauczyciel-mentor, który pozwala rozwijać potencjał twórczy i intelektualny studenta, podróżnik będzie miał odwagę skutecznie działać i kształtować świat.

Co robimy?
Takie podróże umożliwiamy studentom Uniwersytetu Dzieci i uczniom szkół podstawowych – jako Fundacja Uniwersytet Dzieci, działamy na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Komunikujemy naukę, prowadzimy program studiów dla dzieci, tworzymy gotowe lekcje dostępne on-line, pomagamy nauczycielom uczynić ze szkoły miejsce inspirujących spotkań z nauką, uczymy współpracy oraz dzielimy się wiedzą. W wyniku kilkuletniej pracy z naukowcami, wypracowaliśmy unikalną Metodę Pytań i Doświadczeń, którą przekazujemy nauczycielom i edukatorom jako sprawdzoną metodę pracy z dziećmi.

Fundacja jako organizacja non-proft potrzebuje wsparcia. W ubiegłym roku organizowaliśmy różnorodne akcje fundraisingowe, dzięki którym zbieraliśmy fundusze na realizację celów i dalszy rozwój organizacji. Największą popularnością cieszył się kalendarz z rysunkami, w którym każdy miesiąc ilustrowało pytanie dziecka. Akcja przyniosła imponujący wynik: Przyjaciele wsparli nas kwotą blisko 20 000 zł.

Kalendarz w nieszablonowej formie
W tym roku przygotowaliśmy dla Przyjaciół naszej Fundacji noworoczną niespodziankę. To kreatywny kalendarz, w którym znajdują się wybrane aktywności i ciekawostki naukowe oraz inspirujące gry. Dzięki kalendarzowi nasi Przyjaciele mogą cały rok spędzić w bardzo ciekawy sposób: poznając różnorodne zjawiska, wykonując doświadczenia, czy grając. Kalendarz może służyć również do innych, naukowych wyzwań. Te i inne doświadczenia można znaleźć w serwisie www.scenariuszelekcji.edu.pl, gdzie publikujemy gotowe pomysły na ciekawe lekcje dla uczniów szkół podstawowych.

Noworoczny kalendarz rozdawaliśmy naszym partnerom i darczyńcom, dołączając do świątecznego piernika, a także nauczycielom wraz z Warsztatami w Pudełku oraz rodzicom podczas wykładów. Noworoczna niespodzianka wzbudziła duże zainteresowanie: przed Świętami Bożego Narodzenia udało nam się rozdać 1000 kalendarzy! Dziękujemy tym prezentem wszystkim, którzy wspierają pozytywne zmiany w edukacji, jednocześnie zapraszamy Przyjaciół do włączania się w kolejne inicjatywy.

Wspieraj nas!
Jeśli edukacja to dla Ciebie priorytet, wesprzyj naszą Fundację. Każda darowizna przekazana na rzecz projektów Fundacji Uniwersytet Dzieci pomaga nam w działaniu na rzecz pozytywnych zmian w edukacji.