skip to Main Content

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytecie Dzieci

Czy roboty przejmą świat? Dlaczego kamień tonie? Co robić, aby spełniać marzenia? Skąd wiem, że świat wokół mnie istnieje?  

Pytania te są prawdziwymi pytaniami zadanymi przez dzieci. Wszyscy rodzice wiedzą, że ciekawe świata dziecko potrafi pytać bez ustanku, niezależnie od pory dnia i poziomu zmęczenia rodzica. Dziecięca ciekawość jest czymś naturalnym i warto ją pielęgnować. Dlatego zapraszamy na Uniwersytet Dzieci – miejsce, w którym od 10 lat odpowiadamy na dziecięce pytania. W naszych zajęciach wzięło do tej pory udział ok. 22 tys. dzieci.

9 maja 2017 r. Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczyna zapisy na kolejny rok akademicki dla dzieci i młodzieży w 4 miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Będziemy rozbudzać dziecięcą ciekawość i angażować najlepszych naukowców do tego, by dzielili się z dziećmi i młodzieżą swoją wiedzą i pomagali im zrozumieć otaczający je świat – mówi Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji. W tym roku po raz pierwszy na Uniwersytecie Dzieci będą studiować nastolatki w wieku 14-16 lat na kierunku Nauka do kwadratu.

Tym, co wyróżnia Uniwersytet Dzieci spośród innych uczelni dziecięcych, jest właśnie podział studiów na 5 grup wiekowych dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci w różnym wieku. Na najmłodsze dzieci – 6- i 7-latki  czeka kierunek Odkrywanie, na nastolatki Mistrz i Uczeń oraz Nauka do kwadratu. Na Uniwersytecie Dzieci najbardziej podoba mi się to, że można wybrać kierunek, który cię interesuje i zdobywać wiedzę, której nie zyskam w szkole – mówi 12-letni Mikołaj, student Uniwersytetu Dzieci od kilku lat.

10 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć naukowych dla dzieci pozwoliło na wypracowanie wyjątkowej metody pytań i doświadczeń, według której prowadzone są zajęcia na Uniwersytecie Dzieci. Dzięki metodzie naukowcy wiedzą, jak rozwijać ciekawość dzieci i wprowadzać je w fascynujący świat nauki.

Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci obejmują niezwykle szerokie, uniwersyteckie spektrum tematów. Mają też różnorodną formułę. Dzieci i młodzież uczestniczą w wykładach, warsztatach, które odbywają się w nowoczesnych laboratoriach, centrach nauki i wiedzy, firmach – liderach rynku w swojej dziedzinie. Zajęcia prowadzą akademicy i naukowcy, ale też przedsiębiorcy, praktycy biznesu, artyści, wiodący programiści. Na Uniwersytecie Dzieci na warsztatach kompetencyjnych pomagamy kształcić kompetencje społeczne, kluczowe dla przyszłego życia zawodowego i prywatnego. Uczymy współpracować  w grupie, kształcimy umiejętności komunikacyjne, interpersonalne – staramy się nie tylko fascynować nauką, ale przygotowywać również do wyzwań przyszłości.

Zapisy na zajęcia właśnie ruszają. Rekrutacja potrwa do czerwca. Więcej informacji na stronie: www.uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja

 

Back To Top