Zapraszamy na Dzień Rektorski dla dzieci we Wrocławiu

Kim rektor chciał zostać, kiedy był dzieckiem? Kiedy i po co rektor zakłada togę? Czym tak naprawdę zajmuje się rektor? Już 20 maja dzieci będą miały okazję zadać te i wiele innych pytań rektorom wrocławskich uczelni wyższych. Kontynuując tradycję spotkań w przestrzeniach uczelnianych, już po raz czwarty we Wrocławiu zapraszamy na Dzień Rektorski – wydarzenie specjalne, podczas którego dzieci odwiedzą gabinety rektorów, niedostępne na co dzień sale i laboratoria, a także porozmawiają z władzami uczelni.

Biorąc udział w wydarzeniu, dzieci odkryją “tajemnice” uczelni. To świetna okazja, by dzieci zobaczyły gabinety rektorów, historyczne i na co dzień niedostępne aule wykładowe, a także urządzenia wykorzystywane we współczesnej nauce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Dzień Rektorski odbędzie się na dwóch uczelniach:

• Uniwersytet Wrocławski

Dzieci spotkają się z JM Rektorem Adamem Jezierskim, który zaprezentuje wizytowy strój oraz insygnia władzy rektorskiej – berło i łańcuch. Tradycyjnie spotkanie i rozmowę zwieńczy sesja zdjęciowa. W dalszej części wydarzenia uczestnicy wraz z rodzicami wezmą udział w spacerze po zabytkowych przestrzeniach gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Termin: 20.05.2017 r.
Miejsce: pl. Uniwersytecki 1, Wrocław
Czas trwania: 130 minut

Zapisz dziecko na wydarzenie

• Akademia Wychowania Fizycznego

Dzieci spotkają się z JM Rektorem Andrzejem Rokitą. Spotkanie odbędzie się w Sali Senatu. Dzieci porozmawiają z rektorem o wszystkim, co je nurtuje. Dowiedzą się też, na czym polega praca władz uczelni i co symbolizują insygnia władzy rektorskiej.

Miejsce: ul. Banacha 11, Wrocław
Termin: 20.05.2017 r.
Czas trwania: 60 minut

Zapisz dziecko na wydarzenie