Startupy na start! – Relacja ze Startup Weekend Kids w Warszawie

glowneCzym skorupka za młodu nasiąknie… tym więcej startupów zrobi, czyli pierwszy startup weekend dla dzieciaków. Od 10 do 12 czerwca drużyna Uniwersytetu Dzieci brała udział w pierwszym w Polsce Startup Weekend Kids. Pod czujnym okiem mentorów przez 2 dni (a dokładnie 54 godziny) wszyscy uczestnicy intensywnie pracowali nad swoimi projektami przyszłych biznesów. Budynek Avivy zamienił się w najbardziej kreatywną i tętniącą życiem przestrzeń w Warszawie.

W piątek każdy uczestnik mógł zaprezentować swój pomysł, a następnie zebrać zespół, z którym pracował nad jego realizacją. Na wydarzenie przybyło aż 90 dzieci z całej Polski, a 17 z nich zaprezentowało swoje pomysły. Ostatecznie dopracowywano 10 projektów, a ich autorzy wygłosili w niedzielę finałowe prezentacje przed jury.

“Talenciarze”,”Koduj to”, “Sportmates”, “Labirynt”,” PlantScanner” to tylko kilka z tytułów projektów biznesowych wymyślonych przez uczestników.  Absolwenci Fundacji Uniwersytet Dzieci są twórcami dwóch wyróżnionych projektów: “What’s next” – aplikacji podpowiadającej na jakie studia iść, aby pracować w upragnionym zawodzie lub zmienić ścieżkę kariery zawodowej oraz “KarmaApp”- aplikacji, dzięki której w ramach wdzięczności za donację darczyńcy otrzymają drobne bonusy od partnerskich sklepów i usługodawców. Nagrodę główną zdobył zespół “Sportsmate”- twórcy aplikacji ułatwiającej umawianie się na wspólne treningi i rezerwowanie sal sportowych.

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Fundacja Uniwersytet Dzieci była partnerem wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (zdjęcia udostępnili organizatorzy):