Studenci Uniwersytetu Dzieci rozwijali wyobraźnię pod okiem prowadzących z Klockowni

Studenci Uniwersytetu Dzieci w Warszawie w trakcie zajęć doświadczyli niezwykłej przygody. Zbudowali dom marzeń oparty na fundamentach geometrii, a potem projektowali i tworzyli miasto nieograniczonych możliwości! A wszystko to za pomocą… kolorowych klocków. W ten nieszablonowy i angażujący sposób dzieci zdobyły wiedzę z zakresu planimetrii, geometrii przestrzennej i rozwijały umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków czy problemowego podejścia do rozwiązania. To bardzo przydatne kompetencje – w końcu matematyka otacza nas wszystkich. Geometria przestrzenna to przecież miasto złożone z budynków i ulic – prostopadłościanów i odcinków. Studenci przekonali się, że otoczenie, w którym żyją, nie zostało wybudowane w przypadkowy sposób.

Partnerem zajęć była Klockownia – Centrum Edukacji i Zabawy uczące twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji a także wspierające rozwój umiejętności społecznych, komunikacji i współpracy w grupie. Zarówno w swobodnej zabawie jaki na szeregu ciekawych zajęć opartych na klockach, dzieci mogą tu eksperymentować, doświadczać tu swoich pierwszych sukcesów i porażek, ćwiczyć cierpliwość i determinację. W Klockowni jest miejsce na zabawę dziecka z rodzicami co pozwala na budowanie najtrwalszych więzi rodzinnych. Klockownia ciągle się rozwija – obecnie zaprasza do obiektów w Warszawie i Piotrkowie a już wkrótce w kolejnych lokalizacjach.