Firma ABB prowadzi warsztaty dla nauczycieli w ramach programu Technologie z klasą.

Podczas warsztatów nauczyciele stawiali swoje pierwsze kroki w Scratch’u pod okiem specjalistów z firmy ABB. Był to również czas zainspirowania się nowymi technologiami. Uczestnicy poznali rozszerzoną rzeczywistość i mogli porozmawiać nie tylko ze specjalistami w swojej dziedzinie, ale także prawdziwymi pasjonatami technologii przyszłości. Udział w warsztatach był świetną okazją do odwiedzenia niedostępnych na co dzień przestrzeni firm technologicznych, a także do inspirujących rozmów o zjawiskach i trendach w rozwoju technologii i ich wykorzystaniu na lekcji.

Warsztaty realizowane przez firmę ABB odbyły się już 9 razy w Krakowie, Olsztynie i Łodzi. Do tej pory wzięło w nich udział kilkudziesięciu nauczycieli, którzy wzmocnili swoje kompetencje cyfrowe i poznali podstawy tworzenia animacji w języku Scratch. Otrzymali cenne wskazówki dotyczące nauki programowania w szkole. Warsztaty są realizowane w ramach bezpłatnego programu Technologie z klasą.

Program Technologie z klasą trwa od listopada 2017 r. i jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (klasy I-III oraz klasa VII). W ramach niego nauczyciele przez cały rok szkolny realizują lekcje dotyczące nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci oraz nauki programowania. W II semestrze otrzymają także analogowe zestawy edukacyjne, by lekcje informatyki były jeszcze ciekawsze, a uczniowie poznawali tajniki programowania w angażujący sposób.

Oprócz scenariuszy lekcji i zestawu nauczyciele korzystają z pakietu szkoleń – wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży IT w największych miastach w Polsce.

Firma ABB jest partnerem ogólnopolskiego programu Technologie z klasą.

Technologie z klasą uzyskały patronat honorowy:

Partnerzy programu: