Technologie z klasą otrzymały patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

Edukacyjna działalność Fundacji Uniwersytet Dzieci została po raz kolejny doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku, w związku ze zmianami podstawy programowej, nasi eksperci wspólnie ze specjalistami największych firm technologicznych stworzyli program Technologie z klasą. Program, który obejmuje pakiet scenariuszy lekcji dotyczący nowych technologii, zestaw analogowy dla klasy do nauki programowania oraz komplet szkoleń dla nauczyciela, będzie bardzo dużą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli zajęć komputerowych oraz informatyki.

Decyzja Ministerstwa została umotywowana tym, że uczestnictwo w programie pozwoli nauczycielom na podniesienie kompetencji cyfrowych i zdobycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia lekcji na temat programowania. Przyczyni się też do urozmaicenia dydaktyki szkolnej i częstszego korzystania z nowych technologii. Program wpisuje się też w zmiany w systemie edukacji, które wprowadzają naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Program jest przeznaczony dla nauczycieli klas I-III oraz klas VII. Udział jest bezpłatny. Zapisy trwają do 29 października lub do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji: www.scenariuszelekcji.edu.pl/aktualnosci/technologie-z-klasa-dolacz-do-programu

Technologie z klasą uzyskały patronat honorowy:

Partnerzy programu: