V Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci

sniadanie25 października 2016 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się V Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zaprosiliśmy na nie przedstawicieli uczelni, szkół, biznesu i ośrodków kultury, którzy wspierają naszą działalność i pomagają nam w realizacji naszej misji. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w poprawę jakości edukacji w Polsce.

Oficjalną część spotkania rozpoczęła Anna Grąbczewska – Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, która poinformowała o najważniejszych zmianach w Fundacji i projektach, które planujemy zrealizować w najbliższym czasie. Do najważniejszych należą: nowy kierunek studiów dla młodzieży w wieku 14-16 lat, zajęcia warsztatowe dla rodziców, Otwarty Uniwersytet Dzieci (oferta wakacyjna), Studencka Rada Programowa oraz przygotowanie materiałów edukacyjnych dotyczących nauki nowych technologii.

Nasi goście jako pierwsi oficjalnie dowiedzieli się o najnowszej kampanii Fundacji – Lekcje z klasą. Projekt obejmuje stworzenie 2 zestawów edukacyjnych (dla klas I-III oraz dla klas IV-VI), które pomogą nauczycielom kształtować kompetencje społeczne uczniów w trakcie godzin wychowawczych. Każdy zestaw zawiera grę planszową i przewodnik dla nauczyciela, które odsyłają do scenariuszy lekcji w serwisie www.scenariuszelekcji.edu.pl. Zestaw będzie mógł otrzymać bezpłatnie każdy nauczyciel szkoły podstawowej (wychowawca), który zgłosi się do kampanii poprzez specjalny formularz. Fundacja poszukuje darczyńców, którzy sfinansują zestawy i podarują dzieciom mądry prezent.

Ważną częścią spotkania była także rozmowa na temat wolontariatu oraz specjalnego projektu – Lider Wolontariatu, który skierowany  jest do wolontariuszy Uniwersytetu Dzieci, chcących jeszcze bardziej zaangażować się w działalność Fundacji i rozwijać swoje kompetencje w różnych dziedzinach.

Poinformowaliśmy także o uruchomieniu Nowego Systemu Obsługi Studiów  – sfinansowanego przez darczyńców. Nowy system jest funkcjonalny i znacznie ułatwia rodzicom codzienne korzystanie z serwisu. Anna Grąbczewska przekazała także informację o zmianach w zarządzie – dołączyły do niego dwie osoby: Monika Zwierko – dyrektor Uniwersytetu Dzieci oraz Celina Szumkowska – dyrektor Scenariuszy Lekcji.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie oraz wspaniałą atmosferę i kreatywną rozmowę. Wszystkie pomysły dotyczące rozwoju naszych projektów są cennymi wskazówkami i świetną inspiracją na przyszłość.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.