skip to Main Content

Rozdanie Nagród Naukowych POLITYKI

Nagrody Naukowe POLITYKI
Na zdjęciu: Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci Anna Grąbczewska, dr Katarzyna Sekścińska oraz prof. Uniwersytetu Warszawskiego Dominika Maison.

23 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Naukowych POLITYKI. Nagrody wręczane są od 2001 r. Stypendia w ramach Nagrody otrzymują młodzi, zdolni naukowcy, którzy w szczególny sposób wykazali się wiedzą w swojej dziedzinie.

W tym roku wśród finalistów znalazła się wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci – dr Katarzyna Sekścińska (doktor psychologii i ekonomistka. Pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: podejmowania decyzji finansowych, preferencji ryzyka, wyborów konsumenckich, oszczędnościowych i inwestycyjnych oraz socjalizacji ekonomicznej dzieci i młodzieży. Autorka kilkunastu publikacji naukowych polskich i zagranicznych poświęconych tej tematyce. Członkini międzynarodowych stowarzyszeń naukowych (m.in. IAREP, IAAP, Psychonomic Society, SPSP, SCP, WEAI). Od lat prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dr Katarzyna Sekścińska została finalistką konkursu w kategorii Nauki Społeczne. Mimo, że nie została zakwalifikowana do grona laureatów, serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości i w napięciu oczekiwać na werdykt.

Laureaci i finaliści Nagrody otrzymali dyplomy oraz stypendia naukowe. Obecnie grono wyróżnionych przez kapituły Nagród Naukowych POLITYKI liczy już 272 osoby.

Relacja z gali wręczenia Nagród Naukowych POLITYKI.

Back To Top