Lekcje z klasą – najnowszy projekt dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych

banner_680x680Fundacja Uniwersytet Dzieci organizuje kampanię Lekcje z klasą. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców uda się ufundować niezwykłe zestawy edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych.

Czym są zestawy?
Lekcje z klasą to pomysł na cykl ciekawych zajęć, które pomogą dzieciom stać się mądrymi dorosłymi. Są to 2 zestawy edukacyjne: Profesor Szkiełko i tropiciele dla klas I-III oraz Celuj w projekt! dla klas IV-VI. Dzięki tym materiałom uczniowie przeżyją na lekcjach niesamowitą przygodę i nauczą się radzić sobie z emocjami, nawiązywać relacje czy myśleć kreatywnie (klasy I-III). Starsze klasy (IV-VI) dowiedzą się, jak pracować w grupie, dzielić zadania i zrealizować projekt.
Nauczycielowi Lekcje z klasą pomogą kształtować kompetencje społeczne oraz obywatelskie uczniów. To jedne z najważniejszych umiejętności, które wpływają na relacje osobiste i życie zawodowe młodego człowieka.

Jak można otrzymać Lekcje z klasą?

Zapraszamy nauczycieli do zapisywania się do akcji i zamawiania nieodpłatnie Lekcji z klasą. Zapisywać można się poprzez stronę – znajdą tu również Państwo również więcej informacji o projekcie.

Fundacja Uniwersytet Dzieci szuka darczyńców, którzy ufundują klasom zestawy edukacyjne. Dzięki nim materiały będą mogły trafić do szkół w całej Polsce. Serdecznie zachęcamy również do informowania rodziców o trwającej akcji, w której mogą obdarować klasy swoich dzieci zestawami Lekcje z klasą.