Wielkie święto wolontariuszy we wszystkich ośrodkach Uniwersytetu Dzieci!

5 grudnia wszystkie nasze ośrodki hucznie świętowały Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zaangażowanie naszych wolontariuszy, pozytywna energia oraz otwartość na nowe wyzwania pomagają nam tworzyć i organizować projekty docierające do dzieci w całej Polsce, ale także Europie. Jak co roku chcieliśmy z całego serca podziękować wolontariuszom za bezinteresowne wsparcie naszej misji.

Poznań

W Poznaniu królowały kolory, ponieważ tematem przewodnim Dnia Wolontariusza były „Święta w Meksyku”. W biurze zrobiło się świątecznie i meksykańsko za sprawą zarówno ozdób, jak i jedzenia. Było burrito i piękny, zimowy tort. Nie zabrakło również rywalizacji! Odbył się turniej gry w planszówki oraz quiz z nagrodami – wejściówkami do Teatru Nowego.

Wrocław

Świętowanie we Wrocławiu rozpoczęło się smakowicie – od zjedzenia aż dwóch tortów! Wszystko z racji bitwy na torty, w której rywalizowali koordynatorzy Uniwersytetu Dzieci – Hania i Krystian. Nie zabrakło także nagród dla naszych wolontariuszy, które wybierane były za pomocą Koła Fortuny. A na koniec udaliśmy się do kina, gdzie zebrało się aż 500 innych wrocławskich wolontariuszy, by obejrzeć specjalną projekcję filmu.

Olsztyn

Olsztyńscy wolontariusze uczcili swoje święto, skacząc – spędzili razem z koordynatorami czas na trampolinach. Nie zabrakło oczywiście tortu i innych słodkości, na które zasłużyli, spalając wcześniej trochę kalorii. Miłym zaskoczeniem okazały się nagrody w postaci biletów do kin i siłowni.

Warszawa

W Warszawie nikt nie odkładał świętowania na popołudnie, już od rana na wolontariuszy czekało pyszne śniadanie. Następnie przyszedł czas na słodkości i prezenty. Wolontariusze otrzymali różne podarki fundacyjne oraz bilety, vouchery i wejściówki od Papugarni, Muzeum Narodowego w Warszawie, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Teatru Kamienica i Nowego Teatru, co bardzo ich ucieszyło.

Kraków

Koordynatorzy w Krakowie od samego rana dekorowali biuro, aby wprowadzić świąteczny nastrój. Było kolorowo i bardzo wesoło. Każdy z wolontariuszy otrzymał od nas kartkę z życzeniami i przypinki adekwatne do swojego programu wolontariackiego. Każdy także mógł wybrać książkę dla siebie lub płytę z muzyką. Zimne ognie rozświetliły niebieski tort, a po słodkim poczęstunku wszyscy zasiedli przed projektorem i wspólnie obejrzeliśmy film.

Dziękujemy za wspaniały dzień i mnóstwo pozytywnej energii!

Program wolontariat jest dofinansowany przez: