Zapraszamy na Dzień Rektorski we Wrocławiu!

26 maja po raz kolejny spotkamy się we Wrocławiu, by wspólnie uczcić Dzień Rektorski. Wydarzenie tradycyjnie jest otwarte dla wszystkich. Zapraszamy nie tylko studentów Uniwersytetu Dzieci, ale także dzieci, które są ciekawe jak wygląda świat akademicki z bliska oraz ich rodziców i opiekunów. W tym roku, małych gości po swoim gabinecie oprowadzi Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. dr hab.  Adam Jezierski.

Dzień Rektorski to coroczne, specjalne wydarzenie zainicjowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci, realizowane wspólnie z wrocławskimi uczelniami. Dla dzieci to wyjątkowa okazja do spotkania z przedstawicielami władz prestiżowych uczelni  i odwiedzenia niedostępnych na co dzień miejsc na terenie uczelni. Podczas tegorocznego spotkania także nie zabraknie atrakcji. Rektor oprowadzi małych gości po swoim gabinecie, opowie o tym jak wygląda jego praca i zaprezentuje Insygnia Władzy Rektorskiej. Dzieci będą mogły pytać o najbardziej nurtujące je kwestie. Zobaczą także jak wygląda strój wizytowy Rektora i będą mogły wziąć udział w sesji zdjęciowej.

W kolejnej części wydarzenia uczestnicy wraz z rodzicami wezmą udział w spacerze po Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzą m.in.: Aulę Leopoldina, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną.

Termin: 26.05, godz. 9.00-11.00
Miejsce: Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1

Udział w Dniu Rektorskim jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisów już teraz. Zapisy odbywają się przez formularz