Spotkanie ekspertów w ramach projektu STEAM4U

Za nami ostatnie spotkanie w ramach międzynarodowego projektu STEAM4U. W ciągu dwóch dni w Barcelonie wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Włoch, Belgii i Irlandii skupiliśmy się na dopracowaniu ostatnich działań projektowych. Był to również czas na przybliżenie sobie nawzajem, w jaki sposób realizowaliśmy zadania, czego się dowiedzieliśmy oraz jakie materiały udało się wypracować  każdemu z nas.

Przy okazji odbywającej się na miejscu międzynarodowej konferencji SteamConf 2018 opowiadaliśmy również uczestnikom wydarzenia o idei projektu oraz podjętych działaniach. Mieliśmy również przyjemność współprowadzić  dla nich warsztaty w temacie możliwych strategii wzmacniania w dzieciach poczucia własnej sprawczości. Był to również moment, by wymienić się doświadczeniami z obszaru edukacji, a także zainspirować różnorodnością perspektyw i praktyk.

Przed nami ostatni etap – każdy z partnerów swoje działania skupi na opracowaniu „case study” w oparciu o działania projektowe, by opisać podjęte wyzwania oraz podzielić się zdobytą wiedzą i celami, które projekt zostawia na przyszłość.

Celem projektu jest wzmocnienie strategii edukacyjnych podnoszących poczucie sprawczości u dzieci w obszarze STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). W ramach działań projektowych stworzyliśmy materiały dla nauczycieli i ekspertów, które promują pojęcie self-efficacy i podpowiadają, jak działać, by wzmacniać w dzieciach ich poczucie sprawstwa. Dostępne jest także nagranie przybliżające najmłodszym pracę naukowca.