skip to Main Content

„Zadziwiające życie” pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci

Kto zakwestionuje majestat rozgwieżdżonego nieba, widzianego z dala od świetlnego zanieczyszczenia miasta? Kto nigdy nie czuł dreszczu emocji w gęstym lesie, położonym wiele kilometrów od ponurego centrum handlowego? Kontakt z naturą poszerza naszą perspektywę i dodaje nam życiowej energii. Tym z nas, którzy spędzają większość życia w miejskim otoczeniu, czasem może się wydawać, że dzika przyroda to zupełnie inny świat.

Jednak codziennie, w każdej chwili, nieważne, gdzie się znajdujemy, jesteśmy połączeni z tajemniczymi procesami zachodzącymi we wszechświecie. Gdy popijamy poranną kawę pochyleni nad smartfonem, każda komórka naszego ciała znajduje się w nieustannym ruchu, przechodząc przez burzliwe cykle wzrostu, śmierci i odrodzenia. Gdy tkwimy w korku w drodze do pracy, bierzemy czynny udział w historii relacji ze wszystkimi istotami w ziemskiej biosferze. Dzika przyroda nie jest czymś „hen, daleko”, do czego mamy dostęp tylko przy okazji wyprawy pod namiot; otacza nas i jest w nas samych przez cały czas. To, jak budujemy nasze miasta i przeżywamy życie, stanowi bezpośredni przejaw tego związku.

Książka „Zadziwiające życie…” jest prostym przypomnieniem naszej zdumiewającej, głębokiej więzi ze światem i wszystkimi jego stworzeniami, zarówno ludźmi, jak i nieludźmi. Przypomina nam o tym, że stanowimy jedną rodzinę, dzielącą jedną wspólną ojczyznę, a Ziemia jest źródłem wszystkich naszych dóbr materialnych: ubrania, jedzenia czy samochodów. Na koniec, jest to przypomnienie, że sami jesteśmy żywym wcieleniem nieskończenie wielkiego i tajemniczego wszechświata.

To pozycja dla młodych naukowców ciekawych świata i ich rodziców, którzy nie zawsze potrafią odpowiedzieć na pytania dzieci… Czy mamy świadomość, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Czy uwierzymy, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Każdy czytelnik może sprawdzić sam! Gwarantujemy, że po przeczytaniu tej książki już nigdy tak samo nie spojrzymy na swojego kota, psa czy rybkę w akwarium. Albo patyczaka.

Więcej informacji o książce: Wydawnictwo Egmont.

ART EGMONT to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre publikacje ART to uwspółcześnione reprinty interesujących i zapomnianych książek sprzed lat, które dzięki uniwersalnym pomysłom i odświeżonej szacie graficznej są aktualne także dziś.

ART to alternatywa dla komputera, tabletu i telefonu, antidotum na kiepską pogodę, fantastyczna zabawa i niezapomniana przygoda w jednym.

Back To Top