Sukces kampanii Dziecko na uniwersytecie

Kampania Dziecko na uniwersytecie dobiegła końca. W czasie jej trwania zebraliśmy łącznie 38 214 zł na Fundusz stypendialny dla dzieci z rodzin w trudniejszej sytuacji ekonomicznej. Dzieci te bez przeszkód będą mogły uczęszczać na zajęcia Uniwersytetu Dzieci w nadchodzącym roku akademickim 2018/19.

Kampania trwała od  12 stycznia do 15 kwietnia 2018 roku. Jej celem było zebranie środków na Fundusz stypendialny Uniwersytetu Dzieci. Od początku trwania akcji w akcję włączyły się środowiska naukowe, akademickie i biznesowe. Autorytety ze świata nauk, wybitni przedstawiciele z wielu dziedzin zachęcali do wsparcia finansowego, wskazując jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma edukacja i jak ważne jest, żeby każde dziecko miało do niej równy dostęp.

W kampanię zaangażowało się 194 darczyńców. Znaczna część z nich skorzystała także z zaproszenia na Turniej wiedzy dla małych i dużych. Wydarzenie odbyło się 24 marca w czterech polskich miastach: w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu i w Olsztynie. Podczas wspólnej zabawy mieliśmy szansę podziękować za okazane wsparcie i pokazać, jak wygląda Uniwersytet Dzieci od środka. Dodatkowo dzieci biorące udział w Turnieju wzięły udział w konkursie o indeks Uniwersytetu Dzieci. W każdym mieście nagrodziliśmy 5 dociekliwych entuzjastów nauki, którzy zadali najciekawsze pytania do naukowców. Zwycięzcy otrzymali darmowy rok zajęć na Uniwersytecie Dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli kampanię. Całość kwoty zostanie przeznaczona na stypendia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Wciąż można wesprzeć Fundusz stypendialny dowolną kwotą:
fundacja.uniwersytetdzieci.pl/przekaz-darowizne