Dziewczyny kodują – pod naszym patronatem ukazała się książka promująca naukę programowania wśród dziewcząt

Pomysłodawczynią serii książek o programujących dziewczętach i kobietach jest Reshma Saujani – amerykańska prawnik i polityk, założycielka organizacji Girls Who Code. Jak sama mówi – „chciałaby, aby następną generacją Marka Zuckerberga i Jacka Dorseysa były kobiety”. Dotąd jej fundacja zainspirowała do kodowania ponad 40 000 dziewczyn w Ameryce,  a jej celem jest zainspirowanie każdej kolejnej czytelniczki.

Reshma Saujani: „Kiedy zaczęłam działać w Girls Who Code, zdałam sobie sprawę, że brakuje książek, które by opisywały, jak to jest być dziewczyną – programistką. Zawsze powtarzam, że człowiek nie może stać się kimś, kogo w życiu nie widział. Ani o kim nie czytał. Musimy czytać o dziewczynach takich jak my, żeby odważyć się spróbować w życiu czegoś nowego!

Bestseller New York Timesa!

Książki, dzięki którym tysiące dziewczyn już rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem! Pierwsza książka z serii, w której przygody, zabawa i codzienne sprawy szkolne i domowe przeplatają się z praktyczną wiedzą o  kodowaniu.

Lucy nie może się doczekać zajęć w szkolnym klubie kodowania. Ma cel – chce się nauczyć programowania, żeby stworzyć aplikację, która usprawni życie chorego wujka. Gdy ktoś zacznie jej wysyłać zaszyfrowane wiadomości, będzie potrzebowała pomocy koleżanek z klubu. Wkrótce Lucy odkryje, że kodowanie, przyjaźń i dobra zabawa mają ze sobą wiele wspólnego…

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.