Cel kampanii na wspieram.to został zrealizowany w 174%!

Fundacja Uniwersytet Dzieci zbuduje nową platformę internetową

serce_dziękujemy_FUDKampania crowdfundingowa „Pozytywnie zmieniamy edukację” zakończyła się sukcesem! Naszym celem było zebranie funduszy na zbudowanie nowoczesnej platformy internetowej – Systemu Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci. Z naszego obecnego systemu korzysta obecnie ponad 5000 rodziców, 300 wolontariuszy i ponad 30 pracowników Fundacji.

Dotychczasowa strona www (www.uniwersytetdzieci.pl) lata świetności ma już za sobą. Technologia pędzi do przodu w zawrotnym tempie, a Fundacja pragnie za nią nadążać, by projekt wciąż się rozwijał i sprawnie funkcjonował przez kolejne lata.

Jak wyglądała nasza akcja?

Trwała miesiąc – od 15 marca do 14 kwietnia 2016 r. na wspieram.to/uniwersytetdzieci

Naszym celem było zebranie 26 900 zł. Udało nam się osiągnąć 174% tej kwoty – 46 875 zł. Wsparło nas aż 571 osób!

W akcję zaangażowali się wszyscy pracownicy Fundacji, którzy każdego dnia starali się zainteresować inicjatywą jak najwięcej osób. Dzięki tym działaniom akcję wsparło wiele znanych osobistości ze świata nauki, kultury, sportu czy biznesu: Janina Ochojska, Renata Mauer, Paweł Papke, Katarzyna Stoparczyk, Radek Brzózka, prof. Magdalena Fikus, prof. Magdalena Zalewska, Piotr Metz, Grzegorz Kasdepke, Piotr Wilam, Jerzy Bończak oraz wielu wolontariuszy, naukowców i specjalistów oraz przyjaciół organizacji.

Nasi pracownicy oraz ich rodziny zdecydowali się nawet zagrać w filmie promującym kampanię. Jego powstanie wsparła Krystyna Czubówna, opowiadając historię o ciekawych świata dzieciach, trafiając w sedno działalności Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Żeby lepiej przybliżyć Wam funkcjonowanie Uniwersytetu Dzieci, poprosiliśmy naukowców, aby odpowiedzieli na pytania, które dzieci zadawały w filmie. W przystępny sposób udało się więc wyjaśnić, dlaczego konie śpią na stojąco, czy internet działa w kosmosie i co się stanie, jeśli stopnieją lodowce. Zobaczcie efekty.

Podczas sobotnich zajęć na Uniwersytecie Dzieci, w przerwach między zajęciami zapraszaliśmy naszych studentów i ich rodziców do zapoznania się z naszą akcją. Dzieci mogły same projektować naszą nową stronę. To były twórcze i inspirujące nas zajęcia!

warsz4 warsz2 warsz3

Zespół Fundacji przygotował wyjątkowe nagrody dla wspierających

– autorskie podziękowania przygotowane przez studenta lub studentkę Uniwersytetu Dzieci

podziekowanie1

– „Słowniczek współczesnej gwary uczniowskiej” – efekt pracy studentów najstarszego kierunku (Mistrz i Uczeń 12-13 lat), specjalizacji „Współczesna polszczyzna, czyli czy młodzież ma swój własny język?”

slowniczek

– niesamowite wykłady dla rodziców i dzieci w Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

– nietypowe warsztaty, prowadzone przez współpracujących z nami naukowców i firmy np. Google czy fabrykę chłodnic Valeo

– spotkania z takimi osobistościami jak Paweł Papke, Renata Mauer czy Jerzy Bończak

Mecenasami projektu zostali: Edisonda, Nonstop, Valeo Autosystemy i RPM Sound & Voices

Wszystkim, którzy współtworzą sukces naszej kampanii i naszym Wspierającym, bardzo dziękujemy! Dzięki Wam Uniwersytet Dzieci będzie mógł dalej sprawnie się rozwijać.

Akcja na wspieram.to zakończyła się sukcesem, ale to nie koniec naszych działań. Jeśli jeszcze nie zdążyłeś nas wesprzeć, to dalej masz szansę, by to zrobić. Każda wpłata na tej stronie pomaga w budowie nowoczesnej platformy internetowej Uniwersytetu Dzieci.

Projekt można wspierać, wchodząc na stronę Nowego Systemu Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci