Troszczymy się o edukację i przyjaźń – III spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci

UniwersytetDzieci5619 kwietnia odbyło się III Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci. Już po raz drugi mogliśmy skorzystać z gościnności władz Uniwersytetu Jagiellońskiego i zorganizować wydarzenie w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach Centrum Edukacji Przyrodniczej. Spotkaliśmy się z przedstawicielami uczelni, szkół i firm oraz darczyńcami, by podziękować im za dotychczasową współpracę, wsparcie naszej misji i zaangażowanie w popularyzację nauki wśród dzieci i młodzieży.

Anna Grąbczewska – Prezes Zarządu – opowiedziała naszym gościom o dotychczasowych osiągnięciach Fundacji, projektach zrealizowanych w ostatnim czasie i planach na najbliższe lata. Wśród najważniejszych inicjatyw znalazły się:  konferencja “Jak rozwijać kompetencje społeczne uczniów?” oraz stworzenie Warsztatów w pudełku i zorganizowanie cyklu konferencji Ekspedycje Ekspertów. Największym sukcesem Fundacji w ostatnim czasie okazała się kampania crowdfundingowa, której celem było pozyskanie środków na budowę nowego Systemu Obsługi Studiów. Dzięki naszym darczyńcom i zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać aż 174% potrzebnej kwoty.

Ważną częścią spotkania była rozmowa na temat Scenariuszy Lekcji. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Przyjaciół Fundacji – nasi goście siedzący przy czterech stolikach stworzyli zespoły, które wzięły udział w burzy mózgów dotyczącej rozwoju projektu Scenariusze Lekcji. Zaangażowanie w rozmowę przekształciło się w wiele cennych wskazówek i inspiracji, z których na pewno skorzystamy, planując kierunek dalszego rozwoju tego projektu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą atmosferę oraz wartościową dyskusję na temat tego, w jaki sposób możemy wspólnie tworzyć nowoczesny system edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.