Festiwal Nauki we Wrocławiu 2016

sniadanie

O naszym pomyśle na edukację rozmawialiśmy z dziennikarzami z Wrocławia.

21 kwietnia mieliśmy przyjemność porozmawiać z przedstawicielami wrocławskich mediów, których zaprosiliśmy na śniadanie do znajdującej się w Rynku niewielkiej restauracji Madame. Rozmowę poprzedziły warsztaty z budowy robotów, które poprowadził Szymon Gryś – student Politechniki Wrocławskiej, Wykładowca Roku Uniwersytetu Dzieci, dzięki którym dziennikarze mogli poczuć się jak nasi studenci. Każdy z nich stworzył własnego robota ze… szczoteczki do zębów.

Dyrektor Uniwersytetu we Wrocławiu – Monika Zwierko – opowiedziała dziennikarzom o najnowszych projektach Uniwersytetu Dzieci oraz przedstawiła nasze najbliższe plany, m.in. realizację Festiwalu Nauki i towarzyszących mu wydarzeń np. Dni Rektorskich, w trakcie których dzieci będą mogły zobaczyć od wewnątrz uczelnie wyższe.

Przedstawiciele mediów byli pod wrażeniem naszych dotychczasowych działań i życzyli nam jeszcze większych sukcesów.  Naszym gościom jeszcze raz dziękujemy za tak pozytywny odbiór, krzepiące słowa i obietnicę promowania Uniwersytetu Dzieci.

Dziennikarze otrzymali od nas pakiet materiałów promocyjnych: drukowany folder, zbiór najważniejszych informacji o Uniwersytecie Dzieci wgranych na pendrive, Warsztaty w pudełku, koszulki, torby oraz inne gadżety.
Śniadania z mediami będą odbywać się także w innych ośrodkach Uniwersytetu Dzieci.