Możesz zostać bohaterem swojej okolicy! Zapraszamy do niesamowitego konkursu zorganizowanego przez Kulczyk Foundation!

kulczykTo nieprawda, że wyłącznie piszecie sms-y, siedzicie w Internecie, lub gracie w gry komputerowe! Ten konkurs, który Wam proponujemy będzie tego najlepszym dowodem. Zbierzcie się w grupę kolegów z klasy, zastanówcie się, kto lub co w Waszym otoczeniu potrzebuje pomocy. Potem zróbcie wspaniałą akcję i sfilmujcie ją tak jak możecie. Na zwycięzców czekają iPady i wielkie uznanie szkoły. Bo szkoła też zostanie, dzięki Wam, nagrodzona!

– Bardzo Was namawiam, żebyście z takim pomysłem poszli do swojego nauczyciela – podkreśla Dominika Kulczyk z Kulczyk Foundation, która organizuje konkurs Edukacji Globalnej – Efekt Domina. – Takie wspólne działanie, także robienie o tym filmu, to wspaniała rzecz. Pomyślcie, że naprawdę komuś pomożecie. Jak superbohaterowie, na których zawsze można liczyć.

Konkurs przygotowany został dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Chętni do udziału w konkursie powinni pójść do swojego nauczyciela i przestawić pomysł na pomaganie. Prace konkursowe przygotowane z jego pomocą należy przesłać do 6 czerwca do Kulczyk Foundation poprzez stronę www.konkursefektdomina.pl (zakładka „ZGŁOŚ PRACĘ”). Zwycięzców wybierze jury oraz internetowe głosowanie.

A teraz o nagrodach! Wszystko, co ważne można przeczytać w zakładce „NAGRODY”. – Chcieliśmy by te nagrody były naprawdę wspaniałe. Dlatego, żebyście wiedzieli, że pomagając innym robicie coś wielkiego i ważnego dla nas wszystkich –tłumaczy Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

Powiedzcie nauczycielom: szkoły, które do 20 kwietnia zarejestrują się poprzez stronę internetową (przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ” poniżej informacji o konkursie) otrzymają wydrukowaną mapę pomysłów, którą najlepiej powiesić w szkole. Ma ona pomóc w wymyślaniu pomysłów na to jak i komu pomagać!

Przyjacielem projektu jest gazeta codzienna Fakt. Sponsorem nagród w konkursie są firma SAD Sp. z o.o. oraz firma JTC. Informacje o wszystkich partnerach konkursu znajdują się na jego stronie.