skip to Main Content

Jak zalogować się do miasta przyszłości? Konferencja technologiczna dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych

A4kids_2 (2)Jak często korzystasz z tradycyjnej mapy, aby dotrzeć do celu? Czy poznajesz nowych znajomych, spacerując po parku i osobiście się przedstawiając? Czy naklejasz karteczki „Like it!” w sklepie na produktach, które Ci się podobają? Świat wirtualny i nowoczesne technologie nie są lustrzanym odbiciem świata realnego. Jednak nie możemy bagatelizować coraz większej roli technologii w naszym życiu i tego, jaki ma ona wpływ na naszą przyszłość. Pokolenie, które dzisiaj i jutro rozpoczyna edukację w szkołach, różni się znacznie od swoich rówieśników sprzed kilkunastu lat – jest bardziej odważne i aktywne, otwarte na nowinki i oswojone z technologiami. Świat jest dla niego globalną wioską, a wszechobecny dostęp do informacji czymś naturalnym.

Jak nowoczesne technologie inspirują proces edukacji uczniów i nauczycieli? Jakie narzędzia mogą wspomagać nauczanie? Jak łączyć biznes i edukację szkolną? To tematyka tegorocznych wydarzeń dla uczniów Aspire4Kids pt.: ”Jak zalogować się do miasta przyszłości?” i nauczycieli pt.: ”Czy nowoczesne technologie mogą być inspiracją do szkolnych działań?”,  organizowanych w Krakowie w maju br. po raz drugi przez Fundację Uniwersytet Dzieci, w ramach konferencji Stowarszyszenia ASPIRE 2016. Stowarzyszenie ASPIRE zrzesza największe globalne firmy, obecne na krakowskim rynku technologicznym.

Wspólnie z dziećmi i nauczycielami poznamy nowe zjawiska i trendy w rozwoju technologii na świecie oraz problemy i wyzwania, jakie ten postęp ze sobą niesie. Naszą rolą jest pokazanie jak nowoczesne technologie i biznes mogą włączyć się w edukację nie tylko poprzez incydentalne wydarzenia, jak konferencje, ale również docierając do szkół i nauczycieli przez scenariusze lekcji. Takie wsparcie nauczycieli i inspiracje do wprowadzania nowoczesnych technologii w klasie mają wymiar ogólnopolski  – mówi Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Podobnie jak w zeszłym roku (zobacz reportaż) tegoroczne wydarzenia przygotowują i poprowadzą specjaliści z firm stowarzyszonych w Aspire, a także wybitni przedstawiciele środowisk naukowych i branż związanych z wykorzystaniem nowych technologii. Bezpłatne wykłady i warsztaty skierowane są w szczególności do uczniów klas IV-VI. Do udziału zapraszamy również nauczycieli szkół podstawowych, dostrzegających istotny wpływ nowych technologii na naszą rzeczywistość. Nauczyciele będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić siedziby firm technologicznych w Krakowie i wziąć udział w warsztatach inspirujących do wykorzystania nowoczesnych technologii i programowania podczas lekcji z uczniami. Miejscem konferencji dla uczniów jest Centrum Konferencyjne ICE.

Poznaj program wydarzeń i zasady rekrutacji:

dla dzieci                                                                     Dla nauczycieli

Aspire4Kids oraz wydarzenia dla nauczycieli są bezpłatnie i wymagają zgłoszenia poprzez formularze.

 

Back To Top