Pokaż dziecku, że nauka jest przyjemnością – Festiwal Nauki we Wrocławiu

dzien rektorskiOd 14 maja do 18 czerwca Wrocław zostanie opanowany przez miłośników nowoczesnej edukacji. Cykl wydarzeń zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci ma na celu rozbudzenie ciekawości najmłodszych i pokazanie im, że najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zadawanie pytań i wspólne szukanie odpowiedzi na nie. Po raz kolejny dzieci będą mogły odwiedzić uczelnie wyższe, porozmawiać z rektorami i zobaczyć, jak to jest być studentem.

Na wydarzenie zapraszamy rodziców, dzieci i nauczycieli. Uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję zobaczyć, jak od wewnątrz wyglądają uczelnie wyższe, zwiedzić najciekawsze sale wykładowe, spotkać się z rektorami i uczestniczyć w wykładach. W ramach festiwalu zaplanowane są również konkursy z cennymi nagrodami.

W tym roku w ramach Festiwalu Nauki będzie można odwiedzić Akademię Sztuk Pięknych oraz Uniwersytet Wrocławski. Uczestnicy nie tylko spotkają się z rektorami, ale będą też mogli zwiedzać gmachy uczelni, w tym pracowanie malarskie ASP, i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z władzami uczelni.

Wydarzenia  w ramach Festiwalu Uniwersytetu Dzieci 2016 we Wrocławiu:

Podczas Dnia Rektorskiego dzieci poznają Rektorów wrocławskich uczelni wyższych. Spotkania odbywają się w gabinetach rektorskich, następnie dzieci biorą udział w przygotowanych przez uczelnie aktywnościach – warsztatach, wydarzeniach sportowych, a także zwiedzają ciekawe miejsca akademickie.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy na Dzień Rektorski.

• maj 2016 – Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej

Partner wydarzenia – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Impreza na Wyspie Słodowej odbywa się w ramach obchodów Miesiąca Rodziny. Na stoisku Uniwersytetu Dzieci uczestnicy dowiedzą się, jak Dzień Dziecka obchodzą dzieci w Japonii.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy na nie wkrótce.

• czerwiec 2016 – Wykłady otwarte

Wykłady to najbardziej tradycyjna forma zajęć akademickich. Dzieci spotykają się w aulach i w skupieniu, jak dorośli studenci, przysłuchują się prezentacji naukowców. W tym czasie rodzice mogą uczestniczyć w otwartych wykładach dla rodziców. Zapraszamy:

4 czerwca – wykład dla dzieci w wieku 6-7 lat

11 czerwca – wykłady dla dzieci w wieku 10-11 lat oraz 12-13 lat

18 czerwca – wykład dla dzieci w wieku 8-9 lat

Więcej informacji o wykładach wkrótce.

odkrywam                                 leporello